Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

dns hata

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

arkadaslar windows 2003 server sp3 kurulu makinamda 6702 hatası alıyorum hata acıklamasıda şu zone larıda kaldırıp yndn yukledım fayda etmedi yardımlarınızı beklıyorum

Olay türü: hata
Olay kaynağı: DNS
Olay kategorisi: yok
Olay KIMLIĞI: 6702
Açıklama:
DNS sunucusu, kendi ana bilgisayar (A) kayıtlarını güncelleştirdi. Kendi DS tümleşik eş DNS sunucuları bu sunucu ile çoğaltma yapabilmesini sağlamak için bunları dinamik güncelleştirme yoluyla yeni kayıtlarla güncelleştirmenin çalışıldı. Bu güncelleştirme sırasında bir hata ile karşılaşıldı, hata kodu kayıt verisinde.

Bu DNS sunucusu, tüm DS tümleşik eş yoksa, daha sonra bu hata göz ardı.
Bu DNS sunucusunun, Active Directory çoğaltma ortakları, bu sunucu için doğru olan IP adresi yoksa, kendisi ile çoğaltma yapamıyor olacaktır.

Uygun çoğaltma sağlamak için <a0></a0>:
1) Active Directory çoğaltması bu sunucunun DNS çalıştıran ortakları Bul sunucu.
2) DnsManager'ı açın ve bırakma her çoğaltma ortakları olarak bağlanın.
3) Her sunucuda, BU sunucunun ana bilgisayar (A kaydı) kayıt olun.
4) IP ile ilişkili NOT A kayıtları silmeden bu sunucu adresleri.
5) Varsa bu sunucu için BIR kayıt, en az bir A kaydı, bu sunucuda bir adrese karşılık gelen çoğaltma ortağının başvurabilirsiniz ekleyin. (Varsa da bu DNS sunucusu için birden çok IP adresleri değişirse, başka bir deyişle, en az bir Active Directory DNS sunucu güncelleştirdiğiniz aynı ağ üzerinde ekleyin.)
6) EVERY çoğaltma ortağı olarak güncelleştirmek gerekli olmadığına dikkat edin. Bu, çoğaltır her sunucunun bu sunucuyla (yineleme yoluyla) yeni verileri almak için giderilen kayıtları yeterli ortakları yalnızca gerekli olur

Gönderildi : 15/07/2010 22:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc735806(WS.10).aspx

Linki inceler misiniz?

Gönderildi : 16/07/2010 01:40

Paylaş: