Forum

Yazıcı paylaşım sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı paylaşım sorunu.

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
580 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merabalar.

Bir client'a bağlı yazıcıyı yükleyip paylaşıma açıyorum ve diğer bir client üzerinden bu yazıcıdan çıktı almak istediğimde yazdırmak istediğim dosya yolda takılıp kalıyor. Ne server üzerinden ne de client lar üzerinden yazdırılan dosyaları iptal edemiyorum. Doğal olarak bu yazıcıya gönderdiğim diğer dosyalarda önünde bekleyen başka bir emir olduğu için yazdırılamıyor. Bu sorun aynı odada bulunan iki client arasında oluyor. Bu clientlar ağ üzerindeki diğer yazıcılardan çıktı alabilirken bu iki client arasında böyle bir sorun yaşıyoruz. Serverda  Windows Server 2003 kullanılıyor ve clientlar da xp professional yüklü. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 13/07/2010 20:34

(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member

aynı driverlar mı kurulu ? Tüm herşeyi doğru yaptığınızı ,yazıcı nın düzgün çalıştığını , spooler servisiyle ilgili sıkıntı olmadığını düşünerek söylüyorum . Yazıcıyı paylaşıma açtığınız makinada diğer clientları yani çıktı alamayan yazdırma ekranında yazdırılıyorda kalan clientları local  admin olarak ekleyip pc leri yeniden başlatıp denermisiniz .Birde Ortamda Domain var değil mi

Kolay gelsin.

Gönderildi : 13/07/2010 20:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Domain var ama local admin olarak eklemeyi anlamayadım. Biraz anlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Gönderildi : 13/07/2010 21:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba sanırım çıktı kuyrukt akalıyor kullandığınız prinerin bağlı olduğu bilgisayarı açıp kapamadanda silinmiyor sorun bu şekildemidir?

Kullandığınız printerin markası nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/07/2010 01:24

(@ermansuan)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Aynı uygulamadan çıktı gönderiyorsan, diğer clientlarda da bir problem yok diyorsan   sorun sürücülerin sürümlerinin farklı olmasından kaynaklanabilir. Sürücü sürümlerini kontrol et bence...

Gönderildi : 14/07/2010 03:23

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member

Domain var ama local admin olarak eklemeyi anlamayadım. Biraz anlatırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Local admin için Yazıcıyı paylasıma actıgn makinada denetim masasından kullanıcı hesaplarına girerek etki alanına domain adı ve kullanıcı adına da cıktıyı alamadıgın makinadaki kullanıcının hesap adını yazarak hesap türünü administrator seçmelisiniz.

Forumdada var bu ve benzeri bir çok post tartıişılmıştı. . Daha önce defalarca başıma geldi aynı driver olsada olmasada böyle sorunlar çıkabiliyor hersey doğru son olarak bunu deneyerek çözüme ulaşmıştım.  

iyi çalışmalar

Gönderildi : 14/07/2010 04:10

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member

Local admin için Yazıcıyı paylasıma actıgn makinada denetim masasından kullanıcı hesaplarına girerek etki alanına domain adı ve kullanıcı adına da cıktıyı alamadıgın makinadaki kullanıcının hesap adını yazarak hesap türünü administrator seçmelisiniz.

Forumdada var bu ve benzeri bir çok post tartıişılmıştı. . Daha önce defalarca başıma geldi aynı driver olsada olmasada böyle sorunlar çıkabiliyor hersey doğru son olarak bunu deneyerek çözüme ulaşmıştım.  

iyi çalışmalar

Gönderildi : 14/07/2010 04:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Tekrar merabalar. Hepinize ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Stajım sebebi ile bulunduğum ortamda internete ulaşamıyorum. Bundan dolayı vermiş olduğunuz cevapları henüz okuyabildim. Bugün muhtemelen dediğinizi uygulama imkanım olacak. Yapıp sonucu buraya belirteceğim. Tekrar teşekkür ederim. Kusura bakmayın.

Gönderildi : 17/07/2010 16:53

Paylaş: