Forum

server 2008 remote ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 remote desktop printer problemi

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
412 Görüntüleme
(@mark_schmitz)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

iyi gunler arkadaslar..

ben server 2008 e   remote desktop araciligiyla baglaniyorum..

ve serverde yaptigim islemlerin ciktisini almak istiyorum ...ama server benim localimdeki printerleri gormuyor..

remote desktop ta bu printer problemi hakkinda uzun suredir arastirma yaptim ..ve soylenen leri yaptim denedim.bi faydasi olmadi.

bunu nasil cozebilirim..yada yazicilari remote desktop yerine baska hangi sekilde paylasa bilirim..?

printershare diye bi program buldum..onunda ayligi 10 dolar..ona da harcama yapmak istemiyorum..

umarim acikca anlatabilmisimdir ...kolay gelsin..

Gönderildi : 07/07/2010 17:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.hakanuzuner.com/index.php/webcast-w2008-terminal-services-easy-printer-teknolojisi-ve-ts-gateway-demo.html

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/03/22/w2008-terminal-services-easy-printer-teknolojisi.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/07/2010 17:49

(@mark_schmitz)
Active Member
Konu başlatıcı

abi printer lari 2008 srv  de nasil kullanacagimi biliyorum..

hatta star st650 printer var..onu da kullaniyorum...ama bazen calisiyor bazen calismiyor..

bazen hic gormuyor..bazen tikir tikir calisiyor..

sizce problem neden kaynaklaniyor?

Gönderildi : 08/07/2010 11:17

(@mark_schmitz)
Active Member
Konu başlatıcı

abi bide illaki remote de printer olayini cozmekle ugrasmaya gerek yok..

internet uzerinden su printerleri paylasabilsem problemimi cozecem..

siz ne tavsiye edersiniz?

Gönderildi : 08/07/2010 11:41

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle forum kuralları gereği post başlığının tamamını büyük harflerle yazmayalım, düzeltirseniz memnun olurum. Sorunuza dönersek, yukarıda da belirtildiği gibi ts printer yükleme printerlarını kullanabilirsiniz. Yada internet printingi kullanabilrsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/03/21/windows-server-2003-letim-sisteminde-_3101_nternet-printing-kurulumu.aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc731368(WS.10).aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 10/07/2010 17:15

(@canserce)
Gönderiler: 67
Estimable Member

arkadaşlar dikkat ediyorumda bu forumda artık insanlara çözüm sunmak yerine kafaları karıştırılıyor arkadaşın çok küçük bir sorunu var minnacık programla çözülebilecekken yok makale yok şuna bak buna bak burası çözüm parkmı detayparkmı sanki herkes diğerine daha çok ingilizce ve sistem bildiğinimi ispatlamaya çalışıyor. Nekadar anlaşılmaz olursa karışık olursa okadar iyi bir yöntemmidir yaptıklarınız

yazdırma sorunu olan arkadaşa yazıyorum bende çok küçük free bir program var kullanması gayet bayazdırmada sorun çıkarmaz bele bu adresten irtibata g eç göndereyim hemen

Gönderildi : 13/07/2010 12:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Canserce, forumda daha önce defalarca tartışılan sorunlar geldiğinde, kurallarımız gereği hareket ediyoruz. Bence siz de okuyun.

Gönderildi : 13/07/2010 13:20

(@canserce)
Gönderiler: 67
Estimable Member

tamam

Gönderildi : 13/07/2010 13:29

(@mark_schmitz)
Active Member
Konu başlatıcı

abi su sihirli programin ismini yazabilirmisin?

forumdaki diger arkadaslardan da ihtiyaci olan olursa  baksinlar

Gönderildi : 16/07/2010 16:08

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

arkadaşlar dikkat ediyorumda bu forumda artık insanlara çözüm sunmak yerine kafaları karıştırılıyor arkadaşın çok küçük bir sorunu var minnacık programla çözülebilecekken yok makale yok şuna bak buna bak burası çözüm parkmı detayparkmı sanki herkes diğerine daha çok ingilizce ve sistem bildiğinimi ispatlamaya çalışıyor. Nekadar anlaşılmaz olursa karışık olursa okadar iyi bir yöntemmidir yaptıklarınız

yazdırma sorunu olan arkadaşa yazıyorum bende çok küçük free bir program var kullanması gayet bayazdırmada sorun çıkarmaz bele bu adresten irtibata g eç göndereyim hemen

Merhaba canserce,

Bizler değerli üyelerimize yardım etmek için detayları soruyoruz, Yazılmış Tr makalelere yönlendiriyoruz, eğer Tr makale yok ise technetteki kaynaklara yönlendiriyoruz. Bu da doğal bir durum. Sorun devam ediyor ise konunun uzmanı arkadaşlara yönelndiriliyor. Kimse burada ingilizce bildiğinin ispatını yapmıyor, yapmazda. Amacımız sorunları çözmek.

Anlayışınız için teşekkürler. Keyifli çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 17/07/2010 20:40

(@mark_schmitz)
Active Member
Konu başlatıcı

sanirim bu microsoft un bi hatasi..

yada hicbirimiz srv 2008 kullanamiyoruz..

ne yapmam gerek onu da bilmiyorum...

Gönderildi : 20/07/2010 20:29

(@EdizMuratCAN)
Gönderiler: 1
New Member

Birde bunu denyebilirsiniz 🙂

http://muratcan.com.tr/2015/09/01/remote-desktop-services-print-printer-sorunu/#more-680

Hayat paylaştıkca güzel

Gönderildi : 01/09/2015 20:10

Paylaş: