Forum

AD ortamına dahil P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD ortamına dahil PC deki User Profili Sıfırlandı ve Tüm Bilgiler Uçtu

16 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,518 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Windows 2003 enterprise AD ortamında dahil Admin yetkisinde Laptop var.

Laptopta Windows 7 Ultimate 64 bit TR kurulu.

Serverde veya laptopta herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Bugün öğlen vakitlerinde laptopu restart ettiğimizde laptoptaki desktop, belgelerim, mailler vs. herşey gitmişti.

Sanki makinayı daha yeni domain ortamına dahil etmişiz gibi tertemiz bir kullanıcı arabirimi açıldı.

Tüm ayarlar herşey default duruma gelmiş. Yeni sıfır bir kullanıcı açılmış gibi oldu.

Çok enteresan bir durum. Tüm bilgler gitti! C:\users klasorune bvakiyorum kendi kullanıcı adımız var. İçide boş. Yani şu anda açılan yeni default kullanıcı dosyaları var. Sistem normal şekilde çalışıyor. Sanki hiç birşey olmamış gibi. Ama tüm bilgiler buhar oldu gitti sanki. Tüm ayarlar sıfırlanmış.

Ne olabilir sorun? Çözümü? kimsenin başında böyle birşey geldimi?

Gönderildi : 29/06/2010 18:01

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Öncelikle geçmiş olsun , forum kurallarımız gereği lütfen post başlığını düzeltir misiniz.

Syg.

Gönderildi : 29/06/2010 20:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

OK.

Merhaba ,

Öncelikle geçmiş olsun , forum kurallarımız gereği lütfen post başlığını düzeltir misiniz.

Syg.

Gönderildi : 01/07/2010 12:44

(@sarp.agim)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Oturum açma ekranında options a tıklayıp nerede oturum açtığını tekrar kontrol edebilirmisin ?

Local de oturum mu açıyorsun yoksa domain de mi. Ayrıca kullanıcı tanımlaması doğru mu onu bir kontrol etmeni rica edeceğim

Gönderildi : 01/07/2010 12:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Domainde oturum açıyoruz. Localde değil. Kullanıcı ayarlarında hiç bir değişiklik yapmadık.

Başka hangi kullanıcı tanımlanmasını kontrol etmek gerekiyor?

Oturum açma ekranında options a tıklayıp nerede oturum açtığını tekrar kontrol edebilirmisin ?

Local de oturum mu açıyorsun yoksa domain de mi. Ayrıca kullanıcı tanımlaması doğru mu onu bir kontrol etmeni rica edeceğim

Gönderildi : 01/07/2010 14:48

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

System Restoreyi deneyin. Nasil olsa bilgiler ucmus

Control Panel\All Control Panel Items\Recovery

Gönderildi : 01/07/2010 19:59

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Malesef bu yöntem işe yaramadı.

System Restoreyi deneyin. Nasil olsa bilgiler ucmus

Control Panel\All Control Panel Items\Recovery

Gönderildi : 02/07/2010 12:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Laptopu şirket dışında da kullanıyorsunuz sanırım. Sorunu gidermek için şöyle bit yol izleyin. Öncelikle bilgisayarı kapatın daha sonra network kablosu takılı değil iken, logon olun. Bu durumda desktop gelcektir. Daha sonra network kablosnu takın. Logları bu durum için incelyelim. Kurulna herhangi bir program ,add on bu gibi sorunlar çıkarmakta.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 03/07/2010 18:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu sorunum ile ilgili bir çözüm bulamadım(k).

Bende tüm sistemi tekrar baştan kurdum. Tüm programları ayarları istediğim gibi yaptım. Herşey iyi güzel gidiyordu.

Bugün Denetim Masasından Kullanıcı Hesabı Denetimi ni Kapattım, Restart yaptım

Sonra işim bittikten sonra tekrar  Denetim Masasından Kullanıcı Hesabı Denetimi ni Açtım. Restart yaptım.

Yine aynı durum oldu. Herşey sıfırlandı. Tüm bilgiler yine gitti!!!! Şaka gibi!!!!!

Yeni bir profil oluşturdu windows. c:\users e bakıyorum sadece 1 kullanıcı var oda bu kullanıcı , profili yenilenen kullanıcı.

Çok enteresan bir durum.

Şimdi deneme amaçlı masa üstüne klasor açıyorum, birşeyler yapıyorum. Denetim masasından Kullanıcı Hesabı Denetimini kapatıp açıyorum restart yapıyorum yaptığım herşey, oluşturduğum herşey gidiyor sıfırlanıyor. Profil yenileniyor.

Ne olabilir sorun?

Makina : HP Pavilion DV6, Win7 Pro TR 64 Bit Orjinal. AD ortamına dahil PC. Admin yetkisinde.

Gönderildi : 19/07/2010 18:13

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Peki bilgilerin kayıt edilmeyeceğine dair bir uyarı veriyor mu logon ekranı gelmeden?

Gönderildi : 19/07/2010 18:21

(@Fatih_Komitgan)
Gönderiler: 255
Reputable Member

Merhaba,

Regedit te profile yapılarını kontrol edermisiniz. Benzer bir sorunu geçersiz olarak oluşturulan profilleri silerek gidermiştim. Geçersiz olarak oluşturulmuş ya da orada varolan kullanım dışı profilleri temizleyerek denemeni tavsiye ederim.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNt\CurrentVersion\ProfileList

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 19/07/2010 18:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hayır normal açılıyor makina. CTRL ALT DEL e basıyoruz şifremizi giriyoruz makina açılıyor. Ama hiç bir bilgi yok. Profil sıfırlanmış, default şekilde.

Merhabalar,

Peki bilgilerin kayıt edilmeyeceğine dair bir uyarı veriyor mu logon ekranı gelmeden?

Gönderildi : 19/07/2010 18:56

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Bence deneme amaçlı bir profil oluşturup bu profilin yedeğini alın daha sonra makineyi restart yaptığınızda profil yüklenmeyeceği için restore edin bakalım ne olacak

Bu arada makinede depfreeze gibi programlarda yoktur sanırım.

Gönderildi : 19/07/2010 20:14

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

🙁 Geçmiş olsun diyroum. Bizde bu sorunu aşağıdaki post altında tartışıyoruz. Ben SP1 yükleyip deneyeceğim, bakalım düzelecekmi bu sorun, yarın büyük ihtimalle vaktim olacak bu işe, işlem bitince bilgi veririm sizede.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/189051.aspx

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/07/2010 02:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Windows 7 cd ile baslat ordan repair bolumunu sec ,daha sonra  sistemi en son calisir durumdaki gune geri al.

Gönderildi : 10/08/2010 19:54

Paylaş: