Forum

Vpn Server Kurulumu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vpn Server Kurulumu Ve Yönetimi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@omeryuce)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Forumda VPN server kurulumuyla ilgili makaleler var oldukca yararlı oradan kurulumu yapabilirim. Fakat sormak istediğim bazı sorularım var.

1. Mesela sunucumda tek ip adresi var ve 10 VPN kullanıcım var. Bu 10 kullanıcı tek ip adresi üzerinden VPN hizmeti alabilirmi yoksa illa VPN kullanıcısı kadar ip adresimi olması gerekli.

2. VPN kullanıcılarını sınırlamam ve oluşturmam için web tabanlı bir yönetim modülü/sistemi varmı acaba yada kendim uygulama yapabilmem için bir api mevcutmudur.

İyi günler dilerim.

Gönderildi : 19/06/2010 21:58

(@yalcinkaraca)
Gönderiler: 354
Reputable Member

Merhabalar Öncelikle Modemler Arasimi Vpn Yapmak İstiyorsunuz. Yoksa Yazılımsalmı.

Mesela sunucumda tek ip adresi var ve 10 VPN kullanıcım var. Bu 10 kullanıcı tek ip adresi üzerinden VPN hizmeti alabilirmi yoksa illa VPN kullanıcısı kadar ip adresimi olması gerekli.

Tek İp Adresinden Kastiniz Nedir Onu Anlamadım..

Gönderildi : 20/06/2010 01:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Arkadaş sanırım tek ip adresinden 10 kullanıcı bağlanabilir mi diye sormuş. Evet bağlanabilir. Fakat kullanacağınız uygulamaya göre bant genişliği sorunu olacaktır muhtemelen. Hangi uygulamayı kullanacaksınız onu belirtirseniz daha ayrıntılı bir bilgi edinebilirsiniz.

Gönderildi : 20/06/2010 01:36

(@omeryuce)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yurtdışından vpn hizmeti sunan firmaları düşünün. Mesela bir lokasyonda bir sunucu var bu sunucu üzerinde yazılımsal olarak vpn sunucu kurulu. Bu sunucu üzerindede 1 adet ip adresi tanımlı. 

Farklı farklı lokasyonlardada ahmet, mehmet, ayşe, fatma var diyelim bunlarda internete bu vpn servisiyle çıksınlar istiyorum. Sorumun biri bu diğeri ise bu hizmeti yönetebilmem için bir web arayüzü veya api varmıdır. (windows server için)

Gönderildi : 20/06/2010 02:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Tamam yaparsın ama neden? bunu algılayamadım.

Gönderildi : 20/06/2010 11:18

(@omeryuce)
Reputable Member
Konu başlatıcı

vpn hizmeti satışı yapmak amacım hocam

Gönderildi : 21/06/2010 15:35

Paylaş: