Forum

Windows 2003 Domain...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Domain Server Hergün Aynı Saatte Kapanma Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
561 Görüntüleme
(@cengizozdemir)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

İyi Çalışmalar Benim Şöyle bir sorunum var Windows 2003 Domain Server Hergün 10:25 gibi kendini kapatıyor. Kasa çalışıyor ama ekranda görüntü yok Olay görüntüleyiciye baktığım zaman ise Aşağıdaki hataları verdiğini görüyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Güvenlik Sistemi, LDAP/OMEGA sunucusu için kimlik doğrulama hatası algıladı. Kerberos kimlik doğrulama protokolünden dönen hata kodu: "Oturum açma isteğine hizmet edecek geçerli sunucu yok.
(0xc000005e)".

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
'hastane.com. 600 IN A 192.168.0.4' DNS kaydının aşağıdaki DNS sunucusunda dinamik kaydı başarısız oldu:

DNS sunucusu IP adresi: 213.194.65.15
Döndürülen Yanıt Kodu (RCODE): 5
Döndürülen Durum Kodu: 9017

Bilgisayarların ve kullanıcıların bu etki alanı denetleyicisinin konumunu belirleyebilmeleri için bu kaydın DNS'ye kaydettirilmesi gerekir.

KULLANICI EYLEMİ
Bu başarısızlığın nedenini belirleyin, sorunu çözün ve DNS kayıtlarının etki alanı denetleyicisi tarafından kayıt işlemini başlatın. Bu başarısızlığın nedenini belirlemek için DCDiag.exe programını çalıştırın. Bu programı, Windows Server 2003 yükleme CD'sindeki Support\Tools\supportcub dosyası içinde bulabilirsiniz. DCDiag.exe ile ilgili ek bilgi edinmek için Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın. Bu etki alanı denetleyicisinin DNS kayıtlarını kaydettirme işlemini başlatmak için etki alanı denetleyicisinde komut satırından 'nltest.exe /dsregdns' komutunu çalıştırın veya Net Logon hizmetini yeniden başlatın. Nltest.exe, Microsoft Windows Server Resource Kit CD'sinden kullanılabilir.
Veya, bu kaydı DNS'ye el ile ekleyebilirsiniz ancak bu işlem önerilmez.

EK VERİLER
Hata Değeri: DNS hatalı anahtar.

Ek bilgi için http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp adresindeki Yardım ve Destek Merkezi'ne bakın.

Gönderildi : 19/06/2010 14:21

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Merhaba ,

Öncelikle full backup alıp , sistemi garantiye almanızı öneririm.

Logların yönlendirdiği adımları uyguladınızmı?

Windows'un Update ve Sp durumu nedir. Eksik updatler varsa tamamlayın.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/06/2010 02:19

Paylaş: