Forum

Windows 7 Group Pol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Group Policy Sorunu HideCDrive

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
657 Görüntüleme
(@yserkanp)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Şirketimizde 60 adet bilgisayar mevcut.. Makinelerin tamamı XP

Ancak sistemde windows 7 yi test ediyoruz.. uyumluluk v.s adına..

İlk etapta Group policy de active desktop sorunu yaşadık.. masa üstleri simsiyah çıktı ancak bu sorunu giderdik..

tanımlı olan birde hidecdrive var.. Clientlar C disklerini göremiyorlar. Ancak Win7 de malesef c drive gözüküyor bu policy işlemiyor.

nedeni hakkında bilginiz varmıdır ?

Gönderildi : 16/06/2010 14:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, bu policy benim bildiğim sadece XP ve Vistalarda çalışıyor. Windows7 ' de denemedim hiç ama belki Local policy ile bir bilgisayarda deneyebilirsiniz. Owner yetkisinin başka bir userda olması nedeniyle böyle davranıyor olabilir, bir de Home versiyonda çalışmıyor.

Gönderildi : 16/06/2010 15:20

(@yserkanp)
Eminent Member
Konu başlatıcı

home değil professional..

wallpaper çalışmıyordu bununla ilgili bi çözüm yayınlamış microsft ancak malesef c drive ın gizlenmesi ile bir çözüm yayınlamamış.  

Gönderildi : 16/06/2010 16:47

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Regedit ile yapmak bizi uğraştırmaz yaparız derseniz. Bir çözüm var.

Regedit açın ve HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

dizinine gidin. Yeni bir 32 bit dword oluşturun. adına "NoDrives" yazın. İçine girin ve editleyin. Sadece C sürücüsünün kaybolmasını istiyorsanız. Decimal seçili olsun ve 4 yazın. Registry Editörü kapatın ve log off - log on olun.

C sürücüsü kaybolmuş olacak. 

Gönderildi : 16/06/2010 17:02

(@yserkanp)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kısaca her makine için tek tek yapmamız gerekecek admin ile açıp makineyi anladım..

acaba başka bi yolu varmıdır diye merak etmiştim ama sanırım yok gibi

masa üstü wallpaper ıda aynen bu şekilde regeditten ekleyerek çıkarabildim.

acaba windows 7 de neden bu tarz sorunlarla karşılaşılıyor. şu an sistemde test aşamasındayım win7 için ama acaba başka eksileri ile karşılaşacakmıyım

teşekkürler ilginize.

Gönderildi : 16/06/2010 17:09

(@yserkanp)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ufak bi problem daha var..

soruınu gpedit.msc den düzeltmek istiyorum bilgisayarda..

Belirtilen sürücüleri bilgisayarimda gizle seçeneği ile ancak local admin kısmındada c gizleniyor.

bwn sadece kullanıcı login ooldugunda c nin gizlenmesini admin ile baglandıgımda bilgisayara c nin görünür olmasını istiyorum bunun için ne yapabilirim acaba ?

Gönderildi : 16/06/2010 20:46

Paylaş: