Forum

Event id: 5513 netl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Event id: 5513 netlogon hatası

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
647 Görüntüleme
(@cembarut)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar server 2003 stn ın domin yapısı çöktüğü için AC kaldırıp yeni baştan kurmak zorunda kaldım yeniden kurduktan sonra kullanıcılarda Profwiz le tekrar domain e dahil ettim ama gene aynı hatayı aldım Dns yi AC kurarken kurdum denemedeğim microsoft makalesi kalmadı kullanıcı pc leriniProfwiz le değilde normal yollarlada domaine dahil ettim ama sonuç değişmedi yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... 

Dns resim 

Gönderildi : 16/06/2010 14:47

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

msdcs zone altında bulunan Gc, PDC vb.. kayıtları kontrol edebilirmisiniz?

Kayıtlar doğru bir şekilde oluşturulmuşmu

Gönderildi : 16/06/2010 15:01

(@cembarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

onlar bede görünmüyor yok 🙂

msdcs zone resmi 

Gönderildi : 16/06/2010 15:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, çöken makinede yaptığınız işlem nedir? Sadece AD' yi kaldırıp yeniden kurmak mı? Bence bunu yapmak yerine sunucuyu yeniden kurun. AD' yi baştan kurmak önerilen bir işlem değil. İlerde buna benzer sorunlarınız hep olacaktır. Format attıysanız da bu hatayı alıyorsanız o zaman 5513' ün yanında başka bir event varsa onu da paylaşın tekrar bakalım, nasılsa MS makalelerini gezmişsiniz.

Gönderildi : 16/06/2010 15:08

(@cembarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

exchange i kaldırıp yeniden kurdum (ondaki sorunları halletim)

AC yi kaldırıp yeniden kurdum

DNS yi kaldırıp yeniden kurdum

even id hataları system

Gönderildi : 16/06/2010 15:18

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Active Directory FSMO Rolleri, Gc kaydı yani AD nin çalışabilmesi için hiç bir zone kaydı yok.

DNS üzerinde AD integret zoneyi baştan kurup, kayıtların gelmesini sağlayın. Eğer elinizde SystemState yedeği varsa geri dönüş yapmanızı önereceğim.

Ortam fazla büyük değilse temiz kurulum en mantıkılsı.

Gönderildi : 16/06/2010 15:28

(@cembarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Deneyeceğim sonucu burada yazarım teşekkürler....

Gönderildi : 16/06/2010 15:44

(@cembarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun çözüllmüştür DHCP yi kaldırıp yeniden kurdum serverda w32time hatasıda vardı dhcp den 004 time da çalıştırdım şimdi hiç hata olmadan bağlanıyorlar cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.....

Gönderildi : 16/06/2010 22:22

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Geri bildirim için teşekkürler. Geçmiş olsun Sormak istediğim DNS mi ? Dhcp mi? Probleme sebep olan.

msdcs zone ne durumda?

Gönderildi : 17/06/2010 01:43

(@cembarut)
Estimable Member
Konu başlatıcı

problem aslında DNS den kaynaklanıyordu DNS i kaldırıp baştan kurdum Hemen ardından DHCP  yi kurdum Dns sunucuyu server ip si olarak ayarladım w32time hatasınıda dhcp ye 004 time sunucusu olarak ayarladım kullanıcı pc lerinde oto. ip yaptım pc ler tek tek login oldu event id kayıtlarında netlogon hatası yoktu saat geç olduğu içinde tam ayrıntılı bakamadım event kayıtlarını yarın gönderirim yakşamlar...

Not: dhcp yi adsl modem dağıtıyordu ...

Gönderildi : 17/06/2010 03:35

Paylaş: