Forum

Server&Client E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server&Client Eşitleme Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
564 Görüntüleme
(@yserkanp)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Serverda deskto ve belgelerim klasörü serverla eşitlenmekte bu dosyalar serverdada tutulmakta..

aynı bilgisayarda başka bir kullanıcı oturum açtıgında onun masa ustuve belgelerim anında oturum açtıgı bilgisayara gelmekte.

ancak asil kullanıcı oturumu açıkiken kapatmak istediğinde ve eşitlemeye geçtiğinde daha önce o bilgisayarda oturum açmış kullanıcılarında bazı dosyalarını eşitlemeye calısıyor. sadece o kullanıcının dosyalarını eşitlemiyor.. haliyle buda sorunlara neden oluyor..

Bunun nedeni nedir acaba ve nasıl giderilebilir bu sorun ?

Gönderildi : 10/06/2010 19:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Roaming profile kullanıyorsunuz herhalde değil mi ? bir kullanıcı bu durumda logon olurken local deki bilgiler ile sunucu üzerindekileri karşılaştırır ve güncel olan sunucu bilgilerini local e indirir. Log off olurken ise local deki bilgileri sunucu üzerine atar. Yani dediğiniz durumun olması pek muhtemel değil . Sanırım roaming profile dışında siz offline files filan kullanıyorsunuz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/06/2010 01:30

(@yserkanp)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey merhaba.

evet dediğiniz gibi roaming profile kulanıyoruz.. aksine güncel olan pcdeki bilgileri sunucuya yazıyor.. yani 1. sırada pcler var. Bazı makineler laptop oldugu için ve arada evde çalışıldıgı için bağlantı yapıldıgında pcdeki yenilikler direk sunucuya işleniyor. ve dediğiniz gibi oturum kapatılırken aynı şekilde bir eşitleme yapılıyor.

Ancak oturum kapatılırken yapılan eşitleme sırasında o an oturumunu kapatan kullanıcının eşitlemesini yaparken arada görüyorumki oturumu açık olmayan başka bi bilgisayarda oturum açmış kişinin dosyalarınıda o bilgisayarda eşitlemeye çalıştıgını görüyorum.

ama bahsettiğim diğer kullanıcı daha önce o bilgisayarda oturum açmış bir kullanıcı oluyor genelde.

Atıyorum 1 numaralı bi makinemiz var. Ahmet bey, Mehmet bey ve Mustafa bey bu makinelerde daha önce oturum açmış. haliyle kullanıcı profilllerinde bu 3 kişinin dosyaları mevcut. an itibari ile ahmet bey oturumunu açıyor ve masa ustune dosyaları anında geliyor. oturumu kapadıgı sırada ahmet beyin dosyaları eşitlenirken arada bakıyoruz mehmet bey ve mustafa beyin dosyalarıda eşitleniyor. ancak mehmet bey ve mustafa bey o an kendi bilgisayarlarındada oturum açmış oldugunda eşitleme sırasındada hatalar meydana geliyor.. dosya eşitlenemiyor gibi.. ancak aslında sadece Ahmet beyin dosyalarının eşitlenmesi gerekiyor.

bu sorun neredeyse her bilgisayarda var. bunun bilgisayarlarla alakalı bi sorun ooldugunu sanmıyorum o yuzden .. sizce serverda nasıl bir hata olabilir böyle yapmasına neden olan ?

Gönderildi : 16/06/2010 14:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Bu normal bir durum değil ...

offline files configlerine bakarmısınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/06/2010 15:01

Paylaş: