Forum

local network uzeri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

local network uzerinde internet sitesi yayinlamak

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
910 Görüntüleme
(@cybertrance)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

AD yapisinda calisan Server 2003 enterprise uzerinde local bir internet sitesi hazirlamak ve bunu local network uzerinde yayinlamak istiyorum.Daha once hic internet sitesi hazirlamadim ve hicbir tecrubem yok.En kisa yoldan nasil hazirlayabilirim ve bunu nasil yayinlarim? Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum.Simdiden cok tesekkurler,iyi calismalar dilerim herkese.

Gönderildi : 05/06/2010 13:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba, Öncelikle 2003 üzerine iis rolünü kurmalısınız.Bu rolü kurduktan sonra gerekli tasarımı yapmalısınız.Gerekli tasarımı yaptıktan sonra tasarımınızı c:\inetpub\wwwroot dizinine almalısınız.İss üzerinden bu sitenin tanımlamasını yapmalısınız.Daha sonra bu makinenin ip adresi veya hostname bilgilerini browser üzerine yazdığıızda erişim sağlayabilirsiniz. http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/01/03/windows-2008-de-_31013101_s-7-0-web-sitesi-yay-nlamak.aspx burada konu biraz anlatılmaktadır.Bu iis7 ye göre anlatılmıştır ama mantık yakalamanız açısından önerdim.Takıldığınız yerde yardım alabilirsiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2010 15:26

(@cybertrance)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Riza Bey,

Daha once hic web sitesi hazirlamadim,en basitinden tasarimi ne ile yapmam gerekiyor? Yapacagim herhangi bir tasarim IIS 6.0 ile uyumlu olacakmidir?

Gönderildi : 05/06/2010 15:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Tasarım konusunda herkes farklı bir yol seçebilir ama siz frontpage,dream viewer gibi programlar kullnabilirsiniz.Bu şekilde oluşturacağınız asp,html siteleri iis üzerinde yayımlayabilirsiniz.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2010 18:49

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Öncelikle yayınlayacağınız sitye göre değişir. Frontpage, Dreamweaver gibi programlar kullanabileceğiniz gibi. IIS'inizi PHP siteleri yayınlayabilir hale getirebilir ve hazır CMS (Content Management System - İçerik Yönetim Sistemlerinden) kodlarından kullanabilirsiniz. Ben Joomla'yı tavsiye edebilirim. Kolay bir kurulum aşamasından sonra istediğiniz gibi haber ekleyebilir, üye yönetimi yapabilirsiniz. Üyeler de yazı ekleyebilir. Bu size komplekste gelebilir. Hepimizin bloglarında kullandığı Wordpress'i biraz kurumsal havaya sokabilirsiniz. Yada kendi tasarımınızı yaparsınız. Tamamen ihtiyaçlarınızla şekillenecek bir durum.

http://php.opensourcecms.com/

Verdiğim linkte hemen hemen tüm CMS'lerin demo'larına ulaşabilirsiniz. 

Saygılar.

Gönderildi : 16/06/2010 00:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Paylaş: