Forum

Domaine Üye ol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine Üye olmayanlar TS Bağlanamasın

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
363 Görüntüleme
(@HamitKarakaya)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Elimde 2003 Standart server var ve domain yapısına üye olmaya bilgisayarlardan uzak masaüstü erişimini kaldırmak istiyorum. Sadece domaine üye olan kullanıcılar Uzak masaüstüne bağlanabilsinler. Bunun için de lisanslama dışında bir yöntem önerirseniz sevinirim.

Gönderildi : 01/06/2010 16:11

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

domaine üye olmaayn kullanıclar şuan nasıl bağlanıyor? 

Gönderildi : 01/06/2010 17:04

(@HamitKarakaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Terminal Serveri 120 günlük geçici süresi ile deniyorum. Kullanıcıları Active Directorye ekledim ve domaine üye olarak bağlanıyorum fakat başka bir kullanıcı domaine katılmadan uzak masaüstü bağlantısı ile Serverde tanınan haklar çerçevesinde işlem yapabiliyor.

Önceki mesajımda da belirttiğim gibi domain yapısına katılmayan kullanıcılar yada domainde oturum açmayan kullanıcılar Uzak Masaüstüne bağlanamasınlar.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/06/2010 19:43

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Terminal server için group policy de terminal server üzerinden kimlerin bağlanacağını belirtebilirsiniz sadece.

Server 2008 terminal server kullansaydınız Network Level Authentication ile domainde oturum açmayan kullanıcıların bağlanamamalrını sağlayabilirdiniz.

Server 2003 ile IPsec kullanıldığında yapılabiliyor diye gördüm internette araştırırken. İsterseniz sizde bir göz atın...

http://support.microsoft.com/kb/816521

Gönderildi : 02/06/2010 19:56

(@HamitKarakaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. IPSec için internette araştırma yapacağım.

Gönderildi : 02/06/2010 20:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar

Server 2008 terminal server kullansaydınız Network Level Authentication ile domainde oturum açmayan kullanıcıların bağlanamamalrını sağlayabilirdiniz.
bunu nereden yapabiliriz.

Gönderildi : 03/06/2010 14:47

Paylaş: