Forum

Klasor üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Klasor üzerindeki .exe Erisim Hatasi.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
453 Görüntüleme
(@yagmur_cu)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar garip bir sorun ile karlılaştım;

1 adet R2 with SP2 DC

1 adet R2 with Sp domain'e member ayni zamanda bu database server

20 adet terminal domain'e üye ve dbserver üzerindeki bir klasore baglanıp db uygulamasını kullanıyor

buraya kadar sorun yok.

1 adet TS R2 with sp2 domain'e member ettik ve 15 adet CAL ile uzak baglantı olusturduk db uygulama yapısı geregi ilk islemler administartors grubuna uye iken yapılamlı,fakat ben uzak baglantı yaptıgımda \\db01\application diyorum klasor icindeki herhangi bir .exe çalıstırmak istedigimde

"Windows belirtilen aygıta yola veya dosyaya erişemedi öğeye erişmek için gereken izinleriniz olmayabilir"

Şekline uyarı alıyorum,fakat aynı yerdeki dbsys.txt yada dbsys.dll yada dbsys.inf,rarizip gibi butun dosyaları acabiliyorum,

arastırdıgım kadarıyla;

Microsoftun bi guvenlik guncellemesi sebep olabilir,virus olabilir, gibi "feedback" ler mevcut ama hepsini denedim olmadı,Sanırım en iyi cözüm daha önce karşılaşıp çömüzş arkadaşlar olabilir diye düşündüm.

Şimdiden Teşekkürler.

Gönderildi : 08/05/2008 02:11

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

https://europe.f-secure.com/exclude/...ht/index.shtml       burdan bi tarama yaptır eriştiğin makinayı........

sonrasında microsoftun http://support.microsoft.com/kb/245142/tr adresinden güncellemeyi yüklersin.........

muhtemel erişmek istediğin exe'lerin bulundğu bölge de bir badscript var dır..  

Gönderildi : 08/05/2008 13:02

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

mümkünse ya test icin bi srv kurun yada baska bir ortama TS makinanızı ekleyin ve orda aynı sekilde islemleri deneyin eğer aldıgınız hata aynı ise TS makinanızı yeniden kurmakta fayda var.Daha önce benzeri bir sorun ile karşılaşmıştım.

Gönderildi : 08/05/2008 13:56

(@yagmur_cu)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam Ms grupları yetmezmiş gibi burdada başınızı agrıtıyorum :)Birol Hocam formatladıgım halde yine aynı sorun devam ediyordu gonderdiginiz maili aldım ve sorunum su an cozuldu.Hayatımı kurtarıdınız 3 gundur kafayı sıyırcaktım o kdr mutluyumki 3 gundur azıma bi sey surmedim desem yeridir şimdi ise sayenizde Kahvemi içiyorum hemde 3'ü birarada 🙂

Basta Birol Hocam olmak üzere tüm Çözümpark ailesine teşekkür ediyorum.iyiki varsınız.

Gönderildi : 08/05/2008 19:39

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Sorununu çözüldüğüne sevindim Burak,Biz bu yüzden burdayız ee bi "güllüoğlu" yakışır 🙂

Gönderildi : 08/05/2008 20:26

Paylaş: