Forum

etki alanından ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

etki alanından çıkışı yasaklama

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar etki alanında olan  kullanıcıları nasıl etki alanından çıkmalarını yasaklarım lütfen yardımcı olurmusunuz.

ve açılışta şifre girilen bölümde adminstrator kullanıcısıyla pc açılışını engellemek istiyorum.

Gönderildi : 10/05/2010 16:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Client bilgisayarlarda group policy' i açın, group policy içerisinden user right assignment bölümüne gelip "Allow log on locally" bölümüne domain admin kullanıcısını ekleyin.

Gönderildi : 10/05/2010 16:32

(@mehmet-ali)
Honorable Member
Konu başlatıcı

alper bey bunu gpo üzerinden nasıl yaparım

Gönderildi : 10/05/2010 16:47

(@cozumpark)

Her makinede locale administrator kullanıcısı ile log on olmalarını yasaklayamazsınız. Başına gidip disable etmediğiniz sürece bu mümkün değil. Belki scriptle administrator accountunu disable eden bir import yapılabilir ama ben şahsen önermem. Domain Users grubuna üye olan bir kullanıcı da zaten yetkisiz olduğu için domainde işlem yapamaz.

Gönderildi : 10/05/2010 17:07

(@mehmet-ali)
Honorable Member
Konu başlatıcı

haklısınız, ama kullanıcı bazlı kısıtlamalar yaptığım için kullanıcı istediğinde

admin ile oturum açıp kısıtlamaları es geçebilir buna ne gibi çözüm yapabilirm peki öneriniz varmı?

Gönderildi : 10/05/2010 18:17

(@cozumpark)

Ben olsam bunun için bir prosedür yazarım. Madem kullanıcılar bu söylediğinizi yapabiliyor, sorun sizin adminliğinizde değil sanmıyorum. Ama kullanıcılar yapmıyorlarsa çok da müdahale etmeniz doğru değil.

Gönderildi : 10/05/2010 18:28

Paylaş: