Forum

TS Web Accessde pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TS Web Accessde programlar görünmüyor (Sadece Localhosttan görünüyor)

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cozumparktaki makaleleri takip ederek TS, Web Access ve TS Gateway rollerini 2008 Serverıma yükledim. Görünmesini istediğim programları seçtim. Fakat Web Accesste programlar görünmüyor. Alttaki gibi görünüyor.

Fakat Serverın üzerinden localhostta herhangi bir kullanıcı olarak giriş yapınca görünüyorlar(Alttaki şekilde). Bunun sebebi ne olabilir?

Gönderildi : 10/05/2010 16:54

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki işlemleri yaptım ve artık diğer makinelerde de RemoteApp Programları görüntüleniyor.

Öncelikle ilk yaptığım hata TS Web Accesse Mozilla ile girmekti. IE ile girmek gerekiyor.

Daha sonra " Terminal Services ActiveX Client control ünü Enable yap " mesajı çıktı, fakat Add onlar içinde görünmüyordu.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=469eee3a-45b4-4b40-b695-b678646a728b&displaylang=en

adresinden Remote Desktop Web Connection : XPSP2 yi yükledim.

TS Web Accessin IPsini IE üzerinden Security kısmında Trusted Sites'a ekledim.

Son olarak, Internet Explorerı tamamen kapattım ve

Start - Run - inetcpl.cpl yazıp çalıştırdım. Advanced tabına gidip resete tıkladım.

TS Web Accessdeki RemoteApp programlar artık görünüyor.

🙂 Fakat üzerlerine tıkladığımda, Remote Computer Could not be found" hatası veriyor. Bakalım o ne çıkacak.

Gönderildi : 10/05/2010 19:35

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Browser üzerinde Terminal Services ActiveX Add-on aktif edebilirmisiniz? ve browser sürümü nedir ?

[img] [/img]

Gönderildi : 10/05/2010 19:38

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

[img] [/img]

Merhaba;

İlk problemi çözmüşsünüz.

şimdi yaşamış olduğunuz sıkıntı, RDH/ TS sunucularının bulunamamasından kaynaklanıyor.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/06/windows-2008-ts-remoteapp-teknolojisinin-uzak-ofis-ma-azalar-m-za-deploy-edilmesi.aspx

yukarıdaki linkte benzer bir hata için üretilmesi gereken örnek bir çözüm bulunmaktadır.

Gönderildi : 10/05/2010 19:58

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fatih Hocam,

Bu makalenizi öncedende okumuştum (zaten bunları sizin makaleleriniz sayesinde yaptım, çok teşekkürler) fakat benim Server ve  client aynı network içindeler. Sizin makalenizdeki senaryoda bağlanamayan client network dışında olduğu için bağlanamıyordu, acaba kaçırdığım bir nokta mı var?

Ayrıca, benim server Wmware üzerindeki sanal bir makine, bu server üzerinde TS, TS Web Access, TS Gateway kurulu. Sanal olması sorun oluyor olabilir mi?

Birde client makinem Terminal Serverın bulunduğu domainde değil, clientı domaine eklemelimiyim?

Teşekkürler

Gönderildi : 10/05/2010 20:43

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Cevaplarımı aşaıda paylaşıyorum.

Fatih Hocam,

Bu makalenizi öncedende okumuştum (zaten bunları sizin makaleleriniz sayesinde yaptım, çok teşekkürler) fakat benim Server ve  client aynı network içindeler. Sizin makalenizdeki senaryoda bağlanamayan client network dışında olduğu için bağlanamıyordu, acaba kaçırdığım bir nokta mı var?

Ayrıca, benim server Wmware üzerindeki sanal bir makine, bu server üzerinde TS, TS Web Access, TS Gateway kurulu. Sanal olması sorun oluyor olabilir mi? Herhangi bir sorun olmaz. Web arayüzünden erişip, TS Gateway kullanarak mi bağlanmaya çalışıyorsunuz.

Birde client makinem Terminal Serverın bulunduğu domainde değil, clientı domaine eklemelimiyim?
Domain veya Workgroup herhangi bir sıkıntı teşkil etmez.

Teşekkürler

Sormak istediğim uygulamalar TS üzerindemi barınıyor yoksa link olarakmı uygulamaları RemoteAP'a eklediniz.

Web arayüzü yerine RDP veya MSI olarak publish edip, denermisiniz. TS sunucusu üzerinde uygulamalar çalışabilmektemidir

Gönderildi : 10/05/2010 21:11

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fatih Hocam,

TS Web Access, TS ve TS Gateway hepsi bir makinede (192.168.2.17)

Client makine ise 192.168.2.7

Web Accesse girerken su sekilde ulasmaya calisiyorum : http://192.168.2.17/ts

TS Gatewayi sadece  internetten baglandigimda kullanmak icin kurdum fakat henuz onu test etmeye gelmeden internal networkte bu sorun cikti.

Uygulamalar TS üzerinde calisiyor.

RDP paketi olusturmustum, ve bundan baglanmayi denedigimdede ayni sorun cikti.TSin ustunde denedigimde yani

http://localhost/ts/

seklinde girip denedigimde ise hic sorunsuz uygulamalar calisiyor.

Gönderildi : 10/05/2010 23:23

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Son olarak aşağıdaki hatayı alıyordum. Sorunu çözmek için şu işlemleri yaptım.

Server Manager - TS RemoteApp Manager - Terminal Server Settings

Burada .local yazdım çünkü şu an sadece internaldan girmeye çalışıyorum ve Sorunsuz internaldan TS Web Access artık çalışıyor. Şimdi internet erişimini test edeceğim, Fatih Hocamın bahsettiği makale sanırım internet erişimi konusunda bana yardımcı olacaktır.

Gönderildi : 11/05/2010 17:06

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Fatih Hocam hem internalda hem externalda TS Web Access ve Remote Desktop sorunsuz calisiyor. Size cok tesekkur ediyorum.

Gönderildi : 12/05/2010 01:55

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

R.E
Kolay Gelsin.

Gönderildi : 12/05/2010 03:19

Paylaş: