Forum

Scheduled Tasks ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Scheduled Tasks Çalışmıyor

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,401 Görüntüleme
(@ferhatdugencioglu)
Gönderiler: 112
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Scheduled Tasks eklemiş olduğum herhangi bir görev belirtmiş olduğum zaman gelince program çalışmıyor.

Nt Backup günlük olarak saat 23:30 Scheduled  ettim saat 23:30 olunca NTBackup programı açılmıyor.Ama Scheduled Tasks baktığım zaman ilgi görev için running yazıyor fakat program açılmıyor.Bu sadece Nt Backup için geçerli değil diğer programlar da çalışmıyor.

Event Loglara herhangi bir log da atmadığı için sorunu çözemiyorum.

İşletim Sistemi:Windows Server 2003 Standart Edtion Servis Pack 2 yüklü Tüm updatelerini yaptım.Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz.

Gönderildi : 29/04/2010 16:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Peki bu işlemi hangi haklara sahip kullanıcı ile yapıyorsunuz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 29/04/2010 20:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Haydar Beyin de belirttiği gibi zamanlanmış görevin hangi kullanıcı hesabı altında çalıştığı önemli. Zamanlanmış görev, oturum açan kullanıcı ile değil de farklı bir kullanıcı hesabı altında çalışıyorsa ntbackup veya bir diğer bir başka program gene düzgün çalışır ama grafik arabirim görüntülenmez. Bu durumun nedeni bildiğim kadarı Windows işletim sistemlerinde güvenliği sağlayamaya yöneliktir.

Gönderildi : 30/04/2010 16:00

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Administrator hesabı ile yapıyorum.

Gönderildi : 30/04/2010 19:24

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Peki ntbackup programına ne yapacağını söylediğiniz bir script vs var mı? Yoksa sadece listeden ntbackup ı seçip Next diyerek mi oluşturdunuz? Eğer sadece ntbackup ı seçerek yaptıysanız ntbackup programı açılır e o şekilde bekler. Bu nedenle de Scheduled Tasks altında Status ü running olarak görülür.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 30/04/2010 19:33

(@ferhatdugencioglu)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Nt Backup içinden Scheduled  oluşturduğum zaman oluşturmuş olduğum  görevi Scheduled Tasks da görüyorum.Burda Scedule task belirtmiş olduğum zaman gelince program çalışmıyor.Bu sadece NT Backup için geçerli değil Örnek olarak hesap makineside eklediğim zaman yine aynı problem var.

Ama diğer sistemlerde böyle bir sorun yok onlarda oluşturmuş olduğum Scheduled  çalışıyor.Bu Windows işletim sistemiyle ilgili bir şey ama bulamadım.

Gönderildi : 30/04/2010 20:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, group policy management console'dan aşağıda kırmızı çerçeve içerisinde belirttiğim ayara domain admin yetkisine sahip bir kullanıcıyı ekleyip dener misiniz?

Gönderildi : 30/04/2010 21:03

Paylaş: