Forum

web yayin sikintisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

web yayin sikintisi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba,

bir konu hakkinda yorum yada yardimlarinizi rica edecegim. lokalimizden ttnet adsl uzerinden yayin yapmakta olan sitemiz var isletim sistemi w2k3 server ent.hp proliantdl160da sistemi calistiran cihaz.

ic networkume bagli bacakta sorun yok ancak dis hatta bagli olan hat belirli surelerle paket gonderim ve alimini durduruyor. disable/enable sonrasi site yayina devam edebiliyor. sikinti ne olabilir sizce?

(dis bacak direkt olarak adsl modeme bagli arada aktif yada pasif herhangi bir cihaz yok)

iyi calismalar dilerim 

Gönderildi : 29/04/2010 17:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Eventloglarda bu konu ile ilgili bir log varmı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2010 19:09

(@Anonim)
Konu başlatıcı

malesef benimde elimi kolumu baglamasinin sebebi bu. hergangi bi hata yada uyari mesaji yok. ayrica aklima gelmisken sistemde virus yada solucan gibi zararli icerigin olmadiginada eminim.

Gönderildi : 29/04/2010 19:41

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, internet sitesi yayınlama için aslında mevcut ADSL 'iniz çok uygun değil. Dışarıdan gelenlerin bağlantıyı korumaları için IIS üzerinde bir limit olmuş olabilir, Default Web Site properties'den gelenlerin bağlantı limitlerini kontrol edin. Ayrıca, DNS tarafınızda kontrol yapmalısınız. CNAME kayıtlarınızla ilgili bir durum olabilir. Genelde bu kaydın olmaması direkt access sıkıntısını getirir ama bazen böyle durumlar da doğabiliyor. Size tavsiyem, mevcut hattınızın dışında boş bir hat ile web sitesini dışarıya açmanız ve Activex Network Monitor adlı yazılımla 80 portunu dinlemeniz. Böylece web yapınızda mı bağlantınızda mı sorun çıkıyor bunu çözebilirsiniz, bu tespitten sonra dönüş yaparsanız daha hızlı çözüm üretebiliriz.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 30/04/2010 01:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ilginiz icin teskkur ederim. yazilimi indirip monitor edecegim.. birde unuttugum bir konu var. web yayinini yaptigim hatta baska bagli bir bilgisayar yok..

Gönderildi : 30/04/2010 11:51

Paylaş: