Forum

server 2003 uzak ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 uzak masaüstü bağlantı problemi

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,191 Görüntüleme
(@BeyAzSeyTaN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

server 2003 enterprise yüklü bir makineye uzak masaüstü bağlantısı kurmak istiyorum fakat 3 gündür yaptığım bütün araştırmalarıma rağmen başaramadım. makinenin ip adresini yazıp bağlan dediğimde bağlantı penceresi 1-2 saniye bağlanmaya çalışıyor fakat hiçbir şey olmuyor.Herhangi bir hata mesajıda alamadığımdan sorunun kaynağını bulmakta baya zorlandım.Aynı network içerisinde 3 farklı makinede denedim aynı şeyi hepsinde xp Pro yüklü durum aynı. İnternet üzerinden evdeki bilgisayarımdada denediğimde durum aynı (windows 7 Yüklü). Terminal server ayarlarını kontrol ettim farklı ayarlarda denedim, firewall ve virüs programını kapatarak denedim yine sonuç alamadım.Serverda terminal server manager açıp oradan bağlan dediğimde herhangi bir değişiklik olacak mı diye baktım orada kısa süreliğine bir rdp bağlantısı oluşuyormuş gibi görünüyor ve şu ibare beliriyor RDP-TCP #37(Idle). Bu arada kullanıcı yetkilerinide kontrol ettim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

Gönderildi : 27/04/2010 19:29

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

lisanslama yapınız nasıl ?

Gönderildi : 27/04/2010 19:58

(@BeyAzSeyTaN)
Active Member
Konu başlatıcı

terminal server kurarken license server ı 120 günlük olarak kurmuştum.Admin seviyesinde 2 kullanıcı olacak biri uzak masaüstü bağlantısı yapacak diğeri serverın kendini kullanacak. Aslında bu servera teamviewer gibi programlarla bağlanabiliyorum herhangi bir sorun yok. Fakat benim yapmak istediğim 2 kullanıcı aynı anda bağlandığında masaüstleri ayrı olsun.

Gönderildi : 27/04/2010 20:10

(@sevdanbirates)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhabalar

Port Yapılandırımasını Gözden Geçiriniz  veya güncellemeleri kontrol ediniz

Gönderildi : 27/04/2010 20:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, sorunu tam anlayamadım, kullanıcıya masaüstü gelmiyor mu? Bağlantı mı kurulamıyor?

Gönderildi : 27/04/2010 20:20

(@BeyAzSeyTaN)
Active Member
Konu başlatıcı

İlk mesajımda bahsettiğim bağlantı kurmak istediğimde kısa süre görünen rdp bağlantısının ekran görüntüsü

Gönderildi : 27/04/2010 20:21

(@BeyAzSeyTaN)
Active Member
Konu başlatıcı

tam olarak şöyle herhangi bir bilgisayardan uzak masaüstü programını açıp IP adresini yazıp bağlan butonuna bastığımda bağlanıyor oturum yapılandırılıyor diyor herhangi bir logon ekranı gelmiyor tekrar kapanıyor pencere ve uzak masaüstü bağlantı ekranında kalıyorum. Hata mesajı yok.Bağlanmaya çalıştığım bilgisayarlardan başka bilgisayarlara rdp yapabiliyorum bir sorun yok.

Port ayarlarını kontrol ettip 3389 portu zaten açık portla ilgili bir sorun olsa kanımca bağlantı kurulamadı diye bir hata alırım. Bende bağlantıyı kuruyor fakat atıyor sistemden.

Göndermiş olduğum resimde zaten bağlan dediğimde servera bağlantının geldiğini fakat bir şekilde beni attığını gösteriyor  

Gönderildi : 27/04/2010 20:31

(@BeyAzSeyTaN)
Active Member
Konu başlatıcı

78.187.159.90  ıp adresi bu serverın bağlanmayı denediğinizde ne demek istediğimi anlayacağınızı umuyorum ilginiz için teşekkürkler bu arada...

Gönderildi : 27/04/2010 20:34

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Forumda IP adresi vermeniz yasak, lütfen kurallara uyalım. Firewall tarafınızda sıkıntı görünüyor. Makinedeki Terminal server'ı yeniden yapılandırın. Firewall tarafında port forwardingi yeniden yapın.

Gönderildi : 27/04/2010 20:44

(@BeyAzSeyTaN)
Active Member
Konu başlatıcı

firewall ve terminal server  ayarlarını kontrol ettim hatta bağlanabildiiğim bir server 2003 bilgisayarın ayarlarının aynısını uyguladım fakat çözüm bulamadım sistemi yeniden kuracağım başka bir çözüm gelmiyor aklıma herkese çok teşekkürler hızlı ve ilgili bir forum..

Gönderildi : 27/04/2010 22:00

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

temp lisans alan thinclient larımda bu durum olmuştu

formatlamadan önce rdp ile bğlanan makinalardan registerdan lisans anahtarını silip bağlanmayı dener misin ?

Gönderildi : 27/04/2010 23:48

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Service pack durumu nedir? Güncel sp ve updateleri çekiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 30/04/2010 01:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

2010 yılında açılmış bir konu fakat aynı sorunu alıyorum bende 2012 kurulu hyper-v makinada bir kullanıcının bilgisayarında sorun yaşıyorum.

IP yazıp erişim kurmaya çalışıyor kullanıcı adı ve şifre soruyor fakat uzak oturum yapılandırılıyor kısmında takılıp kalıyor.

Gönderildi : 25/12/2015 17:28

Paylaş: