Forum

File Server üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File Server üzerindeki resimleri küçültme

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

File serverımız üzerindeki resimleri bir script ile küçültmek istiyoruz. şöyle ki sunucu üzerindeki resimlerimiz gün geçtikçe artmakta ve sağolsun kullanıcılar en iyi kalitede resim çekerek sunucuya aktarıyorlar.

Bende paintte küçültmektense bir scriptin bu küçültme işlemini yapmasını istiyorum.

Zamanlaşmış görevlere atarakta örneğin pazar günü bu küçültmeleri istediğim boyutta olsun istiyorum.

Bildiğiniz böyle bir şey var mıdır?

Teşekkürler.

Gönderildi : 22/04/2010 11:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba script önerisi yapamayacağım ama resimlerin hepsi aynı dizinde ise aynı anda irfan view programı ile ufaltabilirsiniz.Imageresizer programıda işinizi görebilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/04/2010 11:40

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Farklı dizindeler. Mspaint 10 - 15 dosyayı birden açabiliyor birlikte. O şekilde yapıyorum. Ama bir script olsa mükemmel olacak???

Gönderildi : 22/04/2010 11:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba bu tarz scriptler php script oalrak yazılı genelde.Paint açmadan önerdiğim programlar ile aynı anda çok resmin boyutunu belirleyerek değiştirebilirisiniz.Bu konuya bende sinir oluyorum serverin diski ufak eline geleni atıyorlar.Bizim millet çok umursamaz bir yapıya sahip ben batırayım nede olsa yapacak olan ben değilim mantığı var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/04/2010 11:51

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

3 - 5 MB resim olduğundan bilgisayar kilitleniyor 🙂

Gönderildi : 22/04/2010 12:56

(@MuratDEGNEKCI)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Merhaba;

Server üzerinde tüm resim dosyalarını tarattıktan sonra (*.jpg ,*.bmp vs.)  Vso Image Resizer programı ile küçültmek istediğiniz resimleri seçip hepsini aynı anda boyutunu küçültebilirsiniz.Bu işlemi yapmak için resimlerin üzerinde sağ tıklatıp vso image resizer ile küçült deyin daha sonra resim boyutunu seçip görev olarak orjinali değiştiri ve hedef olarak ta hedef dosyayla aynı klasör seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.Bu şeklide resimler bulundukları dizinde boyutları küçülecektir.

Gönderildi : 23/04/2010 13:44

Paylaş: