Forum

Zyxel modem interne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zyxel modem internet kısıtlama

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,614 Görüntüleme
(@hakanozbek)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

zycxel modem uzerinden domaindeki bilgisayarların int.kısıtlaması yapabiliyormuyuz.(mesut hocam bizim sistemi çok iyibiliyor.:) ) yardımlarınızı bekliyorum.simdiden tsk ederim  

Gönderildi : 03/05/2008 14:33

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar Sn. ozback,

Forumumuza hoşgeldiniz. Lütfen forum kullarını okuyunuz.Lütfen konu başlığını sorununuzla ilgili olarak değiştiriniz.

Gönderildi : 03/05/2008 14:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Sizede Merhaba

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/05/2008 14:51

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

zycxel modem uzerinden domaindeki bilgisayarların int.kısıtlaması yapabiliyormuyuz.(mesut hocam bizim sistemi çok iyibiliyor.:) ) yardımlarınızı bekliyorum.simdiden tsk ederim  

Merhaba Hakan hoşgeldin.

Öncelikle bende forum kurallarını oku diyeceğim 🙂

Zyxel modem ile bir nevi işler yapılabilir, msn kısıtlanabilir ya da keyword bazlı engelleme yapılabilir. Eğer bunlar yeterli olacak ise?

Ama bence yeterli değil diyorsanız (ki sizin yönetim ne der bilmiyorum) 2500$ civarı bir bütçe varsa hayallerini gerçekleştirebiliriz.

Gönderildi : 03/05/2008 17:06

(@hakanozbek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hoş bulduk baya makale var burdada bu sistemdoktoru ile aynı çizgide herhalde o sitedende mailler geliyor ama üyelik ne durumdadır bilmiyorum 🙁 Soruma gelince aslında bazı bilgisayarların internete girişlerini kapatmak istiyoruz.

Gönderildi : 03/05/2008 18:17

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Eğer internete hiç çkmayacak ise ağ geçidini boş bırakırsan çıkamazlar.

Gönderildi : 03/05/2008 18:27

(@hakanozbek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

evet onu 192.xxx.xx.02 di ben bunu 192.xxx.xx.03 yapmıstım ama zaman zaman mikrodan atıyor bu şekildede

Gönderildi : 03/05/2008 19:09

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Ağ geçidin dış dünyaya açılmak için, dolayısıyla atmaması gerekir, dns olarak server ın ip si girili olmalıdır. Mikro da bildiğim kadarıyla sizin DC üzerinde kuruluydu.

Ek olarak, sizin kullanıcılar çokpro değil bildiğim kadarıyla, explorer yerel ağ ayarlarına proxy yanımlayarakta nete girmelerini engelleyebilirsin.

Kullanıcılar admin değilse ki olmamalıdır ve olmayabilir (çünkü mikro user olarak çalışır) bu nedenle msn vb net programlarını da kaldırırsan herhalde seni rahatlatır.

Gönderildi : 03/05/2008 19:19

(@hakanozbek)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kullanıcalarım user ve yukleme yaptırmıyorum. aslında dediğin gibi yerel ağ ayarlarından prox atayabilirim bu daha faydalı olur gibime geliyor.valla ii fikir tsk ederim.

Gönderildi : 03/05/2008 20:05

(@mesutsariyar)
Co-Founder

🙂 Rica ederim.

Gönderildi : 03/05/2008 20:23

Paylaş: