Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Sub Domain

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,095 Görüntüleme
Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkeze Selam

Şirketimiz Bünyesinde IIS Üzerinde çalışan xxxx bir yazılımımız  var. Daşarıdan Erişmek İçin Statik İp girmek Zorunda kalmayalım die  domain adımızın altında bir subdomain açıp şirkete yönlendirelim dedik ve ISP mize statik ip mizi bildirdik. Onlarda işlemi Gerçekleştirmişler ve 1 ila 8 saat sonra DNS güncellemeleri gerçekleşir ve sistem çalışır dediler.

Benim Burda Sormak İstediğim Ben DNS imde Host A kaydı ve CNAME kaydı açmak Zorundamıyım. ISP de gözüken subdomain.domain.com

Ben CNAME kaydı oluşturduğumda başına www.subdomain.domain.com şeklinde oluyo biraz kafam karıştı  yardımcı olursanız sevinirim.

DNS Kayıtları bu durumda nasıl açılmalı ?

TŞK

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 16/04/2010 19:31

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, uygulamanın publish edilmesi için DNS 'e geçip subdomain adında bir CNAME kaydı ve host kaydı açmalısınız. İkisinin de IP adresleri sizin dış IP 'niz olmalı. www kısmıyla durumun ilgisi yok.

Gönderildi : 16/04/2010 20:01

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba ;

ISP den yönlendirme tamam dışarıdan subdomain.domain.com yazdığımda  sayfa geliyo,  Sorgularda bizim Statik ip var

Network İçerisinden subdomain.domain.com yazdığımda  Modem Ara yüzü Geliyo bunun sebebi nedir ? 

TŞK

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 17/04/2010 14:44

(@cozumpark)

Selam, iç DNS 'inizde subdomain.domain.com adlı host kaydınız olmadığı için. DNS Console'da yeni bir host kaydı yaratın. Adına subdomain adını verin, browse 'a tıklayın, forward lookup zone' un altından, subdomainin çalıştığı makinenin iç host kaydını bulun ( 192.168... gibi ). Kaydı yaratın.

Gönderildi : 17/04/2010 15:09

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Alper bey bu dedikleriniz biraz daha açık yazabilirseniz çok sevinirim  DNS konsolda host a kaydımı subdomain olarak oluşturdum

fakat

forward lookup zone' un altından, subdomainin çalıştığı makinenin iç
host kaydını bulun ( 192.168... gibi ). Kaydı yaratın.

anlamadım biraz daha açarmısınız

TŞK

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 17/04/2010 16:54

(@cozumpark)

Aşağıdaki şekilde bir Host kaydı yaratın, resimde örnek olarak 192.168.2.5 yazdım, siz oraya içerideki subdomainin IP adresini yazacaksınız.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 17/04/2010 18:59

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkeze Selam

Bu Konu İle İlgili Şöyle Bir Çözüm Buldum, Yapımızda Domain Olmadığının Altını Çizmek İsterim

IIS server üzerinde DNS kurdum New Zone = xxx.com altında Host A Kaydını IIS server izmi verdim ve Cname Kaydınıda yyy.xxx.com yaptım

Gerçek DNS Server Üzerinden tüm bu sub domain çalışmalarını sildim.

İç Network deki Bütün Client lardak i  hosts dosyası içerisine  10.x.x.x   yyy.xxx.com dedim kaydettim ve son olarak da  Proxy ayarlarında  yyy.xxx.com  için proxy kullanma kısmına ekledim.

Sorun Bu Şekilde Çözüldü 

Herkeze Yardımlarından Dolayı Teşekkür Ederim 

Göksel BOSTANCI
0555 485 87 04

Gönderildi : 20/04/2010 13:52

(@cozumpark)

Rica ederiz.

Gönderildi : 21/04/2010 00:43

Paylaş: