Forum

windows 2003 termin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 terminal server-thin clint-yazıcı problemi

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
360 Görüntüleme
(@aykutku)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

acil yardım

thin clint yazıcı taktık tanıttık .diğer 2 tane thin clint bu yazıcıyı yazı göndermesini sağlamak istiyorum. 2003 serverden yetkilendirme yapıyorum.çalışıyor. ama sorun şu thinclint (yazıcının bağlı olduğu)kapandığında yetkilendirmeler sıfırlanıyor birdaha yetkilendirme yapmak zorunda kalıyorum. çözümü var mı (yazıcı usb ile thinclint bağlı) yardımlarınız bekliyorum. saolun

Gönderildi : 16/04/2010 14:48

(@hasancandak)
Gönderiler: 5
Active Member

Şu Şekilde Deneyebilirsin,

thinClient açık iken, Server'da Thin Client'e bağlı olan yazıcıyı Marka ve Model Aynı olmak Üzere port Olarak LPT yi Seçip Manuel Elle Tanıt Sonrasında Thin Clinet'ın otomatik Olarak Oluşturdğu Yazıcının Özelliklerinden port u Gör, Sonra Manuel Tanıttığın Yazıcının Port'unu Thin Client Tarafından Oluşturulan Yazıcının Port'u İle Aynı Yap, Sonrasında Gerekli Yetkilendirmeleri Yap, Sorunu Çözme Olasılığın Olacaktır, Ha Oda Olmadı ThinPrint Uygulamasını Kurman Gerekecek.

Gönderildi : 16/04/2010 14:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, thin client yazıcı nedir? Hangi bölüme yetkilendirme yapıyorsunuz da sıfır oluyor anlayamadım.

Gönderildi : 16/04/2010 14:58

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Thinclienta yazıcıyı usb ile tanıttıgınızda terminal server üzerinde session ( oturum ) açılır printer için, usb printerın bağlı olduğu thinclient restart gibi durumu olursa session değişeceğinden user çıktı alamaz. En mantıklısı print server kullanmak. Ya da printera sharing verip, daha sonra thinclientın quname kısmına pirnter için isim verin. Sonra ts üzerinde thinclientın ipsi üzerinden tanıtın ve quname kısmına daha önceki yerdeki verdiğiniz qunname adını girin. En mantıklısı ise print server yukarıda da belirttiğim gibi.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/04/2010 20:07

(@aykutku)
Active Member
Konu başlatıcı

thinclient(server direk bağlı modul citrix) yazıcı (hp1505 yazıcı usb den bu client bağlı)  sıkıntı diğer bir client bu yazıcıya bağladığımda yetkilendirme veriyorum. okey diğer clientler yazıcıyı  görüyor. ama yazıcının bağlı olduğu client kapandığında sıfırlanıyor. tekrar ayar yapmam lazım ki diğer clinetlar yazıcıyı görsün bunu nasıl devamlı görmeleirni sağlayabirimim yazıcıyı...

Gönderildi : 19/04/2010 12:49

(@aykutku)
Active Member
Konu başlatıcı

olmadı.port yine sıfırlandı. thinprint uygulaması nasıl?acaba saol

Gönderildi : 19/04/2010 15:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/101454.aspx inceleyebilirsiniz

Kolay gelsin.