Forum

iki domain arasında...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iki domain arasında external trust ilişkisi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
535 Görüntüleme
(@yavuztekno)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

A ve B domainleri arasında external trust ilişkisi kurdum.A dan B deki kaynaklara erişebiliyorum ama B den A daki kaynakalra erişemiyorum

B domain and trust da validate dediğimde açılan ekranda şu geliyor;

The outgoing trust was successfully validated.

The secure channel (SC) reset on domain controller \\pc-a.A.local of domain A.local to domain B.lst failed with error: There are currently no logon servers available to service the logon request. 

Ayrıca B domaninden A daki bir paylaşıma girmeye çalıştığımda şunu alıyorum;

\\192.168.1.24(fileserver olarakta denedim) is not accessible.you might not have permission,to use this network resource.contact the admin of this server to find out if you access permissions.

there are currently nologon servers available to service the logon reguest.

Gönderildi : 14/04/2010 21:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, B domaininde hareketleri yaptığınız kullanıcının yetkisi nedir? İlgili dizinlere yetkili olup olunmadığını, karşılıklı sistemlerde Workstation ve Server servislerinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin, ayrıca trust meselesinin DNS yönü de var, iki tarafta da karşılıklı DNS IP 'lerini girin, yani A domaininin DNS'inde B IP'si, B dnste de A 'nın IP adresini. Test edip dönerseniz devam edelim.

Gönderildi : 14/04/2010 22:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Karşılıklı olarak dnse domainleri conditional forwarding kayıtlarını girdiniz mi?

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2009/11/07/video-windows-server-2003-ortam-nda-forest-trust-kavram.aspx  detaylar videoda mevcuttur.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 15/04/2010 14:17

(@yavuztekno)
Gönderiler: 64
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sağolun arkadaşlar söylediklerinizi zaten en başından yapmıştım ona rağmen hata veriyordu,en son dns service lerini restart ettim sorun kalmadı.

Gönderildi : 15/04/2010 14:50

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Rica ederiz, kolay olmuş, iyi çalışmalar

Gönderildi : 15/04/2010 15:28

Paylaş: