Forum

Windows 2008 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 server restart problemi

28 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
2,335 Görüntüleme
(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fanları nasıl kontrol ettirebilirim ki ? ancak ben oturup server 'ın ekranına devamlı bakmam lazım hangi anda kapandığını görmek için...

Gönderildi : 22/04/2010 15:04

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bahsedilen hatayı ben almıştım, Hp destek geldiğinde tespit etti düzeltti. Bence bu tür bişey gerekiyor. Sürücüleriniz güncelse sorun yok.

Gönderildi : 22/04/2010 15:32

(@cozumpark)

DL serileri için start smart cdleri var tüm updated sürücüleri yükleyen, onunla bir yükleme yapar mısınız?

Gönderildi : 22/04/2010 15:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ortam nasıl ısınma varmı serverde?Kuzey köprüsünde fan varmı?Funları tam hıza alıp deneyebilirimisiniz?Ama sorun driver sorunu gibi netteki kaynaklara göre bende tüm updateleri yapın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/04/2010 16:05

(@cozumpark)

HP Destek ile çözüm yoluna gitmenizi öneririm.

Gönderildi : 22/04/2010 17:06

(@TuncayESER)
Gönderiler: 74
Estimable Member

merhaba

restarttan sonraki değil de hemen önceki loglara bakın.

bende de proliant server var idi ve sistem belirli aralıklarda ilk başlarda hemen hemen her gün sonra ise 4-5 gün de bir sonra ise ayda bir kitleniyordu. ve kapatmak zorunda kalıyorduk.

hpye log gönderdim  hp ile driver güncelleştirdik. ethernet kartına yoğunlaştık bir ara...donanımsal testler felan da yaptım... aynı sizin yaptığınız şeyleri yaptım.

bir yandan da patron kullanıcı başına iş kayıplarını bana anlatıyordu :p  az kaldı istifa ediyordum ki

time server servisinden kaynaklanıyor olduğunu tespit ettim ve bu servisi disable yaptım. şuan hiç kitlenmiyor. sorun çözüldü.

sizde bi restarttan hemen önceki logları inceleyin....

Gönderildi : 23/04/2010 02:28

(@KenanKuralay)
Gönderiler: 161
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese tekrar merhaba,

Server restart sorununun çözümünü sonunda buldum.  Forumda arama yapan diğer meslektaşlarımız için aynı sorunla karşılaşırlar die Maddeler halinde burda adım adım ilerlenip sonuçu yazacağım.

Sorun :Server sık sık restart ediyor

Software : windows Server 2008 SP2

Server Model: HP DL 380 G6

Çözüm adım adım:

• Hp ile görüşüldü ve hp tarafından sorunlu olan server 'ın donanımsal logları incelendi.  Ama bi sorun çıkmadı.
  • Hp en son güncellemeleri bir paket halinde download ettirip yüklettirdi ama sorun düzelmedi
  • Hp ilo yazılımını ve firmware update 'ini yaptırdı ama yinede sorun düzelmedi
  • Server içerisindeki Ramleri kontrol ettim / değiştirim olmadı
  • Serverın fanlarını kontrol ettim bi sorun yoktu
  • Power kablosunu değiştirdim
  • Hp tarafından donanımsal bir sorun olmadığını ve yazılımsal olabileceğini söyledi ve ben yazılıma yöneldim
  • Server 'ın bütün loglarını kontrol ettim ama server restarttan sonra loglarda herhangi bir sebep bulamadan restart ettim gibi uyarılar veriyordu
  • En sonunda server 'ı baştan formatlayıp kurdum. yine olmadı yine server restar ediyordu
  • Hp ile tekrar görüştüm ve yaptığım işlemleri tek tek anlatarak izah ettim
  • Hp den 2 çözüm önerildi
  1.  Power Supply değişimi 
  2.  Raid kartının pilinin değiştirilmesi
  • Power supply 'i değiştirim ve sorun çözüldü.

Saygılar,

Gönderildi : 22/08/2010 16:56

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Sorunu çok uzaklarda aramışsınız aslında 🙂 Geçmiş olsun..

Gönderildi : 23/08/2010 02:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Baya uzun bir vade oldu ama geçmiş olsun.Hp normalde baya kasıyor ama bu tarz kapanma restart bir çok etkene bağımlı olabiliyor neticede her sistemcinin kabusu olan bir sorun.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/08/2010 03:02

Sayfa 2 / 2
Paylaş: