Workgroup ortamında...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Workgroup ortamında GPO  

 Anonim

Merhaba,


Workgroup ortamında bir gruba (Örn, Guest) göre bazı kurallar hazır olarak belirlenmiş oluyor. Bu belilenen kuralları görmek ve değiştirebilmek için bir yöntem varmıdır?

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 07/04/2010 02:13
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

tek bir makinede mi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2010 02:20
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

selam, ben buldum ya 🙂


Guest kullanıcısın enable edin, admin hakkı verdikten sonra logon olun o kullanıcı ile. start-run-mmc enter, Add-Remove Snap-in, Resulting Set of Policy ekleyin, sağ click Generate RsoP Data,Next, Logging Mode-Next-display policy settings for : burada istediğiniz userı seçin veya guest görmek istiyorsanız current user olarak bırakın, Next ve Finish yapın. sağ tarafa o kullanıcı ile ilgili policy settingsleri düşecek, oradan görebilirsiniz, hatta Erdem gördü bile 🙂

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2010 02:41
 Anonim

Bunu öğrendiğim de iyi oldu. Fakat bahsettiğim grup bazında. Guesti örnek vererek yanılmanıza yol açtım sanırım. Guest değilde remote desktop users grubunu örnek vereyim.:) Atıyorum; Rdp users grubuna üye olan kullanıcılar mesela diskte dosya oluşturup silemiyor ya da network ayarlarına müdahale edemiyor. Neden edemiyor çünkü remote desktop users grubuna üye olduğu için ve bu gruba tanımlanmış ayarlardan dolayı kısıtlanmış hakları olduğu için. İşte benim merak ettiğim bu gruba tanımlanan hakları görebilmenin ve değişişklik yapabilmenin bir yolu varmıdır? Workgroup ortamında. Yani TS herhangi bir domaine dahil değil.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 07/04/2010 03:29
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Selam, bahsettiğiniz şey gpo ' da yer almaz, workgroup sistemlerde default gpo:Not Configured olarak durur. Ama yine bunu da görmek istiyorum derseniz : yine mmc-Add-remove snap-in, Local Computer\Non-Administrator Policies 'i ekleyip , yukarıda tarif ettiğim şekilde Generate yapabilirsiniz. Veya userlar veya grup bazında değil, computer bazında çekersen yine görürsün. Fakat belirttiğim gibi, en başta not configured geilr, yani gpo ile kısıtlanmaz o söyledikleriniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2010 13:40
 Anonim

Teşekkür ederim Alper.

CevapAlıntı
Topic starter Gönderildi : 07/04/2010 18:54
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Rica ederim

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/04/2010 18:56
Paylaş: