Forum

REMOTE DESKTOP 200...

Bildirimler
Hepsini Temizle

REMOTE DESKTOP 2008

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

sanal server' 3 sanal windows 2008 server enterprise r2  kurdum ve 1 makinaya tane remote desktop connection broker (load blance için) iki  servera tane remote destop session host servislerini kurdum fakat  aşşağıdaki ayarı yapmak için sistemde mevcut olan dc olan makinaya aşşağıdaki ayarları yapmak istediğimde windows components ten sonraki terminal server kısmı gelmiyor nedeni ne olabilir.

Computer Configuration \ Administrative Templates \ Windows Components \ Terminal Services \ Terminal Server \ TS Session Broker

2) ayrıca diğer terminal serverlara dsktop  connection servisini kurmak zorundamıyım

Gönderildi : 05/04/2010 19:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ekran görüntüsü ile paylaşırmısınız olayı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/04/2010 19:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

TEşekkürler windows 2008 server r12 olduğu için terminal server değil remote desktop olarak geliyor imi fakt başka bir sorum var

1) ben bir tane remote desktop connector (yani windows 2008 server r2 değil ise TERMİNAL SERVERVER SESSİON BROKER

2) 2 tanede remote desktop host ( yani esk adıyla terminal server)

çözümpark makalesinde terminal server olanlarada remote desktop connector (session blance) kurulması lazım diyor bu bana biraz garip geldi öyle ise ben niye ayrı bir servea remote desktop ceonnector kurayımki

2) kullanıcıların hangi terminal server'a BAŞLANDIĞINI NEREDEN GÖRECEĞİM.

Gönderildi : 05/04/2010 20:00

Paylaş: