Forum

Windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2008R2 Active Direcrory DNS krizi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
307 Görüntüleme
(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2008R2 AD kurulumunu yaptığımda DNS kayıtlarında ki _msct gibi klasörler eklenmesi gerekirken bir türlü dns kayıtlarında bunlar gelmiyor.

Bunları nasıl getirebilirim ?

Birde localde olmadan internet üzerinden 2008R2 üzerindeki AD'den yararlanarak bilgisayarımı nasıl domaine alabilirim ?

Yardımcı olabilir misiniz ?

Teşekkürler

Gönderildi : 05/04/2010 18:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

active directory kurulumu esnasında mı dnsi kurdunuz, yoksa sonradan mı kurdunuz? Kurulum safhasında bir sorun oluşup oluşmamasına dikkat edin, AD kurulumu yapılırken makinenin IP adresi ile DNS adresleri aynı olmalı. İkinci sorunuz ise, internet üzerinden tunnel ve vpn olmadan domaine join edemezsiniz diye biliyorum ben

Gönderildi : 05/04/2010 18:41

(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

dns daha önceden kurmuştum. Bundan şüpheleniyorum. 

AD kurulumunda herhangi bir hata almadım....

birde ip adresi olarak real ip adresleri kullanıyorum. Zaten dns olarak 127.0.0.1 local ip adresine kendisi çevirdi.

2008R2 ile birlikte domaine almak için böyle bir özellik gelmiş ama tam bende bilmiyorum konuyu araştırıyorum ama varmış böyle birşey...

Gönderildi : 05/04/2010 18:49

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, dns ile ilgili böyle bir sıkıntı varsa, tavsiyem AD 'yi düzgün bir şekilde kaldırıp, suffixname 'i temizleyip domaini başka bir isimle yeniden kurmanız olacak. r2 ile ilgili gelen değişiklik hakkında bilgim yok ama araştıralım

Gönderildi : 05/04/2010 18:59

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Dnsteki srv kayıtlarını göremiyorsunuz sanırım. Öncelikle ip ayarlarını kontrol edin, daha sonra dns te oluşturlmuş olan zone'u silin. ( deneme.com gibi) Daha sonra dnste aynı isim ile zone oluşturun ( deneme.com örneği gibi). Netlogon servisini restart edin. Srv kayıtarına ulaşacaksınız.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 06/04/2010 04:20

Paylaş: