Forum

terminal server loa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

terminal server load blance

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
327 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

windows 52008 server r2 kurulu olan 2 tane terminal s erver (şimdiki ismi remote dektop host) kurdum ve bunların ikisinede session broker rolü kurdum.

şimdi kullanıclar örneğin ahmet kullanıcısı tsfarm.a.local bağlanınca a serverında açıyor burada dosya oluşturuyor masaüstüne atıyor sorun yok. ama başka

bir yerden tsfarma.a.local diyince diğer serverı gidiyor haliuyle daha önce yaptığı dosyalar göremiyor çünkü diğer servera gidiyor. kullanıcı tsfarma.a.local e girip hangi terminal server giderse gitsin fakat kendli locallerini görsün nasıl yapabiliriz.

Gönderildi : 06/04/2010 12:10

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Session Broker farmı içinde bulunan TS serverlar üzerinde Data barındırılması tavsiye edilmemektedir. Nedeni yaşamış olduğunuz problemdir. TS Farmının arkasında kullanıcının datalarını/profilini bir file server üzerine yönlendirmeniz gerekmektedir.

Folder Redirection Policy'i ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 06/04/2010 12:30

(@Anonim)
Konu başlatıcı

birde acaba terminal server session broker olarak başka bir server kursam daha iy iolurmu ben bu iki terminal server üzerinde session brpker özelliğini açtım. ayrı bir makina session broker için açayımmı bu şekilde de uygunmu

Gönderildi : 06/04/2010 12:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ayrıyeten ben tekrar soruyorum her iki terminal server dan açsada  kullanıcının profili gelme işini nasıl yapacağız.  domainden bağımsız. olarak nasıl yaparız

Gönderildi : 06/04/2010 12:53

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Domain ortamı olmadan Session Broker Servisi çalışmaz. Session broker Terminal Serverlarını aynı Farm içinde birleştirebilmek için Domain'e ihtiyacınız bulunmaktadır.

Session broker server için ayrı bir sunucu bulundurmanıza gerek yoktur.

Session Broker servisinin bu yönlendirme işlemini yapabilmesi için geleneksel yöntem olarak ayrı fiziksel bir makinede network load balancing çalıştırılabileceği gibi DNS Round Robin hizmetini kullanarak fiziksel sunucu ihtiyacı olmadan yönlendirme işlemi yapılabilir. DNS Round Robin hizmeti kısaca aşağıdaki şekilde çalışmaktadır;

devamı için

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/10/25/terminal-services-session-broker-ts-session-broker-ile-load-balancing.aspx

Gönderildi : 06/04/2010 13:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler ama bir sorumaçıkta kaldı

kullancı tsfarm.a.local ile bağlanıyor ve her defasında farklı terminal server dan açılıyor bunun için ne yapabiliriz yani hangi terminal serverdan açarsa açsın

masaüstünde bir dosya oluşturunca görsün.

Gönderildi : 06/04/2010 13:35

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

İlk cevabımda paylaşmıştım.

Folder Redirection Policy'i ile kullanıcı masa üstü, belgelerim, sık kullanılanlar vb... bir çok dataasını ortak bir file server üzerine yönlendirebilirsiniz.

ve kullanıcı hangi TS üzerinden oturum açarsa açsın, datalar file serverda olacağı için datalarına ulaşabilecektir.

Gönderildi : 06/04/2010 13:38

Paylaş: