Forum

ntuser.dat.LOG1 ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ntuser.dat.LOG1 ve usrclass.dat dosyaları nasıl silinir acil yardım!

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
5,043 Görüntüleme
(@mhmttastan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Serverda kullanıcıları kill etmem gerekiyor ama şu uzantıları silemiyorum.

ntuser.dat.LOG1    

ntuser.dat.LOG2

usrclass.dat-usrclass.dat.LOG1-usrclass.dat.LOG2

bu uzantıları servera reset atmadan nasıl silebilirm!!!!!

şimdiden teşekkür ederim!!

Gönderildi : 29/03/2010 17:56

(@mhmttastan)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu konuda yardımcı olabilcek kimse yokmu acil çözmem gerekiyor!!!!!

Gönderildi : 29/03/2010 20:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aynı sorun ve sorun için yazacağım metin

Merhabalar

Windows 2008 serverı terminal server olarak kullanıyoruz. Malumunuz birçok sorun çıkartıyor. Şu anki sorunlarımdan en büyüğünü açıklayayım.

Terminal server üzerinde küçük bir program kurulu ve bu programı kullanıcılarım remoteapp ile kullanıyorlar. Kullanıcılarım bir kaç kullandıktan sonra ne olduğunu anlamadığım bir şekilde programdan hata almaya başlıyorlar. Program üzerindeki bir menuye ggirdiklerinde "program hata verdi ve kapatılacak" diyor ve kapanıyor. Detaylarda zaman damgası uyumsuz diyor. Sorunu çözmek için şöyle bir yol bulmuştum;

kullanıcının klasörünü c:/users dan siliyordum ve regedit tende ilgili dosyayı siliyordum. Ama son zamanlarda klasörü sil dediğimde bir iki dosyayı silemiyor ve oturumu kilitliyor. 

bu dosyalar

ntuser.dat.LOG1

ntuser.dat.LOG2

ve

AppData klasöründe bazı öğeler

bu dosyaları ancak serverı yeniden başlatınca silebiliyorum. Malumunuz bunu yapmam canlı sistemde çok zor.

Nasıl bu dosyaları yeniden başlatmadan silebilirim?

dos dan denedim olmadı

explorer ı durdurdum sileyim dedim olmadı

Teşekkür ederim

Gönderildi : 30/03/2010 13:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

ts kullanıcılarından biri logon olduğunda bu dosyalar geçici olarak oluşan ve kullanici logoff olduğunda da yine silinen dosyalardandır. TS kullanıcılarının hepsini logoff edip tekrar deneyin

Gönderildi : 30/03/2010 16:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Malesef olmadı. Uzak kullanıcıları logoff yaptım denedim. olmadı malesef.

Gönderildi : 30/03/2010 16:36

(@mhmttastan)
Active Member
Konu başlatıcı

Hata mesajı şöyle:

The Terminal Services license server cannot update the license attributes for user "m----.a--------" in the Active Directory Domain "pilsadom.net". Ensure that the computer account for the license server is a member of Terminal Server License Servers group in Active Directory domain "pilsadom.net".
If the license server is installed on a domain controller, the Network Service account also needs to be a member of the Terminal Server License Servers group.
If the license server is installed on a domain controller, after you have added the appropriate accounts to the Terminal Server License Servers group, you must restart the Terminal Services Licensing service to track or report the usage of TS Per User CALs.
Win32 error code: 0x80070005

Gönderildi : 31/03/2010 17:24

(@ozgurdogan)
Gönderiler: 87
Estimable Member

restart edebilceğin müsait bir zamanda yeni bir kullanıcı açıp eski kullanıcının dosyalarını yeni kullanıcıya yapıştır eski kullanıcıyı sil.

en temiz çözüm .   ;/ 

Gönderildi : 12/06/2013 14:38

Paylaş: