sistem ısısını ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

sistem ısısını ölçen bir yazılım önerisi  

RSS
cemengin
(@cemengin)
Üye

merhaba arkadaşlar sistem odası malum tehlikeli dir klima çalışır 1 den fazla ama olduda bir sorun oldu klimalar bozuldu. ne yaparız 🙂 abi benim aklıma bir şey geldi ama varmıdır bilmiyorum size sorayım dedim sistem odasında olan bir servere yazılım kursam hdd ısısını cpu ısısını anakart ısısını ölçen ve belirlediğim sıçaklığa geldiğinde hemen bana mail atsa ve bende hemen kontrol edip sistem odasına ulaşssam böyle bir yazılım arıyorum bileniniz varmı yardımcı olurmusunuz

Alıntı
Gönderildi : 29/03/2010 17:35
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

MErhaba

EVEREST Ultimate Edition programı bu işi yapar ama mail atarmı ona bakmak lazım.Klimada sorun olsa bile bilgisayarlar server özellikle 60 dereceye kadar sorun yapmaz bu iyi bir değer değil tabiki ama güneş görmeyen bir yerde aşırı bir ısınma olmayacaktır.

Hmonitör programı ile mail attırabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2010 17:44
cemengin
(@cemengin)
Üye

benim sistem odasında 20 adet server olunca hemen ısınıyor klima kapalı olduğunda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2010 17:47
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Hmonitörü indirip inceledim ama ses dosyası çalıor mail atmıyor.Everesti denemek lazım.Sanırım her makineye hoparlör olmayacağına göre en mantıklısı mail atması:)

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2010 17:51
cemengin
(@cemengin)
Üye

atıyorum ben evdede olabilirim zaten ben bu yazılımı sistem odasında en hassas server üzerine yüklicem ve ısısı yükselince bana mail atıcak evdede olsam hemen baglanır kontrol edder gerekirse şirkete giderim.zaten şirket evime çok yakın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2010 17:52
Onur ARABACI
(@OnurARABACI)
Üye

Merhabalar,

Everest ultimate ile anakartiniz uyumlu oldugu surece; anakart, islemci, disk sicakliklari ve fan donus hizlarina gore kriterler belirleyip "options>alert triggers" sekmesinden mail ile uyari tanimliyabilirsiniz. (oncelikli olarak "options>email>smtp" tanimlamalarini yapmaniz gerekli)

Kolay gelsin,

CevapAlıntı
Gönderildi : 29/03/2010 20:14
Paylaş: