Forum

Disk Management Hak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Disk Management Hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
568 Görüntüleme
(@gunaykarakas)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

msa 2000 ve hp dl380 2 server ım var. storage ın raid lerini ayarladım ve map lerini belirterek gerekli ayarları yaptım.

1. Sorum oluşturmuş olduğum volumler disk management altında görünüyor. ama 2 tb lik bir disk olması  gerekirken 2 tane görüyorum.

offline olarak geliyor ve ben online  yaparsam birisi online oluyor diğeri sanki 2 tane disk varmış gibi orda görünüyor ve offline durumda kalıyor.

server her açılışta disk management penceresi kendiliğinden açılıyor ve sanki yanlış bir durum var gibi geldi.

Diğer sorum ise her iki server da disklerim görünüyor ama 2. server da read only görünüyor. Map işlemi tüm fc portları seçerek yapmıştım.

bu arada serverlar 2008 ent.

teşekkürler,

Gönderildi : 27/03/2010 13:48

(@Anonim)
Gönderiler: 0

hocam raıd dısk yapılandırılmasında yanlış yapılandırma yapılmış verılerının yedegını alıp yenı bır yapılandırma yapmanı onerırım server 2008 de ıse yenı gelen ozellıklerden bırısı ıkıncı serverın read only olmasıdır sadece tek taraflı replıkasyon yapabilirsiniz ayrıca 1. domaınden belırlı bılgılerınde replıkasyonu yapılabılır. buda onemlı bır performans artısına neden olur

Kolay gelsın....

Gönderildi : 27/03/2010 15:20

Paylaş: