Forum

Remove Additional D...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Remove Additional DC

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

Sistemimi garantiye almak için ADC  kurmuştum.ADCnin kurulu olduğu sunucumda donanımsal sorun oldu ve servise gönderdim.HDD değişti.Ben sunucumu servise gönderirken ADC rolünü kaldırmadan göndermiştim.şimdi active directoryde eski adc hala duruyor ve onu silemiyorum.

Eski ADC yi silmek için bağlanmaya çalışıyorum tabi olmuyo.Ne yapmalıyı?? denediğim komut aşağıdaki gibidir.şimdiden teşekkürler..

NTDSUTİL/metadata cleanup/connections/connect to server "eski adc"

yazdığımda hata alıyorum..HATA : DsBindW hatası 0x6ba <RPC sunucusu kullanılamıyor.>

Gönderildi : 22/03/2010 14:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

AD Sites and Services altından ilgili site içinden ADC hesabını bulun ve silin. connectionlar görünüyorsa onları da silebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 22/03/2010 15:17

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, hocamın dedigine ek olarak, start - run - adsiedit.msc, sol menüden domaininizin altında File Replication Service'i açın, oradan System 'e gelin ( Domain System Volume ), burada da eski adc'ye ait bir şey varsa silip, netdiag /fix komutunu komut satirindan calistirin

Gönderildi : 22/03/2010 15:28

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ntdsutil ile remove ederken eski adc ye baglanmaniz gerekmiyor , ad database ini kullanmak istediginiz dc ye yani varolan , kullanmakta olan dc ye baglanip onun uzerindeki (ad) database den eski adc bilgisini  sileceksiniz

http://support.microsoft.com/kb/q216498/

kolay gelsin

Gönderildi : 22/03/2010 17:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim yardımlarınız için....

Gönderildi : 23/03/2010 03:33

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rica ederiz. Geçmiş olsun.

Gönderildi : 23/03/2010 04:04

Paylaş: