Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
445 Görüntüleme
(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

şirkette 1-2 bilgisayar uzak ofisteki printer a çıktı yollamak zorunda. 10.0.0.1 i ağ geçidi olarak tanımladığım zaman vpn roter üzerinden çıktı yollayabiliyorlar doğal olarak. fakat  ben router dan değil de isa üzerinden çıkmalarını istiyorum. fakat isa server interneti 10.0.0.7 den kullanıyor. yani iki adet adsl miz var ve biri vpn bağlantısı için diğeri merkezdekilerin internete çıkışlarını sağlıyor.

yazıcı yollayacak pc --> 10.0.0.1 (vpn router + internet) ---> 10.0.1.1(uzak ofis)----> hp yazıcı

diğer kullanıcılar ---> 10.0.0.10(isa)

isa olmadan çıkış ---> 10.0.0.7

umarım karışık olmamıştır. sonuç olarak vpn i kullanıp karşı tarafa çıktı yollayacak kullanıcıları da isa ile takip etmek istiyorum.

teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 20/03/2010 14:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

selam, söz konusu clientları ISA üzerinden internete çıkarın. ISA üzerinde VPN konfigürasyonu yapmalisiniz. Sitemizde ISA VPN için arama yapmaniz yeterli. ISA üzerinde toolboxlar bölümünden protocoller kısmından new diyerek tcp 9100 portunu inbound olarak tannımlayın, new server publishing rule tıklayin, mappingde internal kısma printer IP'si, dış kısma da ISA'nın dış bacak Ipsini yazin. domain ortamında iseniz o kullaniciları yarattiginiz server publishing rule'a ekleyin. izleme konusunda sürekli bir logging yapacaksaniz GFI yazilimlari işinizi görebilir, real time izlemek istiyorsanız da ISA içerisindeki logging bölümünü kullanabilirsiniz

Gönderildi : 20/03/2010 20:43

Paylaş: