localprofiller d: s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

localprofiller d: surucusunde tutulsun  

RSS
bea solutions
(@beasolutions)
Üye

Selam Arkadaşlar

kullanıcılarımız windows 7 kullanıyor.windows server 2008 r2 kullanıyoruz. tüm kullanıcıların profillerini d: surucusunde tutmasını istiyorum.yani çalışırkende canlı bir şekilde d: sürücüsnde oluşturulmuş profilde çalışsın.d: sürücüsü local bir disk ve boyutu da 5 GB yalnızca kullanıcı verilerinin tutulmasını istiyorum.5 GB aştığında kullanamasın.desktop a belgelerime kaydederken hata versin yeterli alanınız yok gibisinden.

yardımlarınız için teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 19/03/2010 19:59
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

Kullanıcıların d diskinde bulunan kotayı etkinleştirin.Daha sonra belirlediğiniz limitlerde kullanıcıya uyarı verecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2010 00:14
Muammer KOSEOGLU
(@MuammerKOSEOGLU)
Üye

D partitionunda neden tutmak istiyorsunuz ? Disk boyutu ile ilgili bir sıkıntı mı var yoksa başka bir sebepten mi ?

Duruma göre farklı çözümler sunabiliriz..

Gezici profil gibi..

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2010 01:31
bea solutions
(@beasolutions)
Üye

Hiçbir kullanıcıların verilerini işletim sisteminin olduğu bölümde tutmak istemiyoruz.Kendi bilgisayarında 5 GB bölüm ayırıp burada tutulsun istiyoruz.Domain Group policyden veya Local Group policyden bu ayarları nasıl yapabilirim.Yaklaşık 20 Notebook var.Windows 7 tüm clientlarım.Çözümlerinizi bekliyorum.Kendi üzerinde folder redirect falan da olabilir.Desktop ve Documents e baktığında kaynağının D: sürücüsünden çalıştığından emin olmalıyım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/03/2010 14:38
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi
Ceyhun CAMLI
(@ceyhuncamli)
Üye

Bu linkte de oldukça detaylı bir şekilde anlatılmış

http://joshmouch.wordpress.com/2007/04/07/change-user-profile-folder-location-in-vista/

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/03/2010 16:00
Paylaş: