Forum

Server 2008 Fax

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Fax

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2008 işletim sistemi üzerinde fax servisini etkin olarak kullanmak istiyorum Bu amaçla bilen bir arkadaş var biraz bilgiye ihtiyacım olacak.

Öncelikle fax servisini kurduktan sonra sunucya bir fax kartı takıp bu karta tlf hattını takmak mı gerekiyor. Gelen fakslar direk smtp üzerinde maillere düşebiliyormu ayrıca faks gönderirken mail ile faks gönderilebiliyormu?

Aynı sunucuya birden fazla faks numarası tanımlanabiliyor mu (birden fazla tlf hattı) bu gibi genel bilgilere ihtiyacım olacak.

Şimdiden bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 18/03/2010 17:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

MErhaba,

Fax yollamak için öncelikler bir adet modem lazım.Modemi bilgisayarınıza yada harici olarak takabilirsiniz 56 k olan modemlerden.Bu modeme telefon hattını takıp isterseniz windows fax server ,isterseniz gfi önerilen bir yazılım dilerseniz 3.party farklı bir program kullanbilirsiniz.Dilerseniz faxı printer olarak paylaştırıp kullanıcılarında fax yollamasını sağlayabilirsiniz.Faxı gerekli mail adresine düşmesini sağlayabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/03/2010 17:14

Paylaş: