Forum

temp sorunu ???

Bildirimler
Hepsini Temizle

temp sorunu ???

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,081 Görüntüleme
(@AbdullahDuru)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

terminal server 2003 üzerinde C:\temp klasörü boyutuna batığımda yaklaşık 15 gb gözüküyor içeriğine tek tek klasörlere baktım del c:\temp\temrory internet files klasörü yer kaplıyor fakat windows üzeriden klasör içine girdiğimde hiç birçerik görnmüyor gizli dosyalar açık olmasına rağmen fakat dos üzerinden klasör içine girdiğimde binlerce exel word vb.. dosyalar mevcut dostan temizlemek istediğimdede access denided uyarısı veriyor.

bunu nasıl temizlerim ve neden böle bir alan kaplıyor anlamış değilim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Gönderildi : 18/03/2010 13:45

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Mrb.

Sistemi  Minipe v.b  cd üzerinden çalışan işletim sistemi ile açıp bahsetmiş olduğunuz gereksiz dosyaları silebilirsiniz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 18/03/2010 23:56

(@AbdullahDuru)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam

klasörün içeriğini iyice incelediğimde yer kaplayan kalsörün c:\temp\temorary internet files\content.ie5\ klasörü olduğunu fark ettim burdan silebiliyorum fakat fakat ben temp tutmasını istemiyorum gördüğüm kadarı ile bunları silmiyorda kendisi kalıcı çözüm için ne yapabilirim bu templerin burda tutmaması için?

Gönderildi : 24/03/2010 16:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

intrenet explorer ayarlarinda temporary internet files icin boyut belirleyebiliyorsunuz

http://support.microsoft.com/kb/260897/tr

kolay gelsin

Gönderildi : 24/03/2010 16:36

(@AbdullahDuru)
Trusted Member
Konu başlatıcı

terminal server üzerinde yapmam gerekiyor bunu dediğiniz gibi tek tek kullanıcılarda ayar yapmam gerekir ben genel olarak policy den felen halledemezmiyim bu olayı?

Gönderildi : 24/03/2010 16:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.petri.co.il/controlling_ie_cache_size_via_gpo.htm

gpo ile yapabilirsin hocam

ama kullanıcıların terminal servere bağlanıp internette dolaşıyor olmaları ilginc

neden internete kendi makinalarından girmiyorlar  

Gönderildi : 24/03/2010 17:06

(@AbdullahDuru)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kendi makineleri yok thin client kullanıyorum

Gönderildi : 25/03/2010 16:02

Paylaş: