Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 & XP - Sistemin Yerel İlkesi Katılımlı Oturum Açmaya İzin Vermiyor

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
362 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Benim sorunum domain'e üye olan kullanıcıların XP'de oturum açamaması. Administrator hariç diğer kullanıcılarla oturum açmaya çalıştığımda "Sistemin Yerel İlkesi Katılımlı Oturum Açmaya İzin Vermiyor" uyarısıyla karşılaşıyorum.

Daha ayrıntılı anlatırsam :

1- Öncelikle XP'Yİ domain'e üye yaptım. Daha sonra test amacıyla server'a girip users'dan bir kullanıcı oluşturdum. Bu kullanıcıyla xp'de oturum açtım. Şu an için sorun yok.

2-Daha sonra Terminal Server'ı kurdum. Daha önceden File Server için oluşturduğum OU'lara bağlı üyeleri "Remote Desktop Users" grubuna üye yaptım ve Terminal Server için gerekli Local Policy ayarlarını yaptım. Bu kullanıcılarla da oturum açıp uzak masaüstü bağlantısı yaptım. Daha sonra File Server için Group Policy oluşturmam gerekti. Daha önce bahsetmiş olduğum "OU"nun içindeki bir kullanıcıya Group Policy uyguladım (dikkat bu kullanıcı daha önceden "Remote Desktop Users"a da üye). Policy uyguladığım üyeyi de XP'de test ettim. Daha sonra bilgisayarı kapattım. Tekrar açtığımda bu kullanıcı ve önceden oluşturduğum diğer kullanıcılarla da oturum açmaya çalıştığımda yukarıda bahsettiğim uyarıyla karşılaştım.

Bunun bir çözüm yolu var mıdır?  

Gönderildi : 16/03/2010 02:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Günaydın,

Konu daha önce tartışıldı çözüm olarak hata veren pcyi domainden çıkartıp tekrar domaine dahil etme işlemi ile halloldu.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2010 11:47

Paylaş: