Forum

server 2008 termina...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 terminal server print

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
288 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Forumumuzda Fatih hocamın Ts serisi makalelerini okudum videoları izledim kafama takılan bir kaç soru var onları sormak istiyorum.Saygılarımla.

1-Ts üzerinde ts web access ile web arayüzünden programlara erişilmesi için gerekli programları ts üzerinden yapılandırabiliyoruz.Bu yapılandırmayı kullanıcı bazında nasıl yapılandırabiliriz?

2-Ts üzerinde printer var ise buradan çıktı almak easy printer makalesinde güzelce anlatılmış.Aklıma takılan nokta bir toptancı olalım ve el terminali ile markete gideli siparişini alalım faturasını kesmek için arabadaki printere el terminalini koyalım.Ts üzerinden çalışan erp yazılımımıza nasıl localdeki printerimizden çıktı aldırırız bunun mantığını açıklayabilirmisiniz?

Teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/03/2010 18:00

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

1 . Sorunuzun Cevabı :
Windows Server 2008 Ts üzerinde bunu gerçekleştiremiyorsunuz. Bu özellik Windows server 2008 r2 ile birlikte gelmektedir. R2 ile birlikte Terminal Services Teknolojisinin ismi değişti ve Remote desktop Host Services olarak biliniyor. Rd RemoteApp uygulaması ile bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

[img] [/img]

ikinci sorunun cevabı makale içinde Policy bölümlerinde anlatılmıştır.

[img] [/img]

Gönderildi : 16/03/2010 14:38

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Merhaba Fatih hocam,

Policy ayarını yapınca terminal kendi localine yazdırabilecek bu konuda kafamda soru işareti kalmadı.Fakat remote app üzerinde etkin ettiğimiz yazılımlar örneğin paint,firefox,nebim bu yazılımları çalıştırmak isteyince şifre parola soruyor kullanıcı bunları bilmiyor ise kullanamıyor  fakat merak ettiğim nokta servere login olma hakkı olan bir kullanıcı firefox ve paint kullansın ama nebim kullanamasın gibi bir opsiyon varmı web app özellikleri içerisinde.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/03/2010 16:25

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba Fatih hocam,

bir kullanıcı firefox ve paint kullansın ama nebim kullanamasın gibi bir opsiyon varmı web app özellikleri içerisinde.

Saygılarımla.

User assignment bölümünden RemoteaPP içinde ki uygulamaları görsün veya görmesin seçeneği sunabiliyoruz.
Bu özellik R2 ile birlikte geldi.

Ts RemoteAPP kullanıyorsanız, uygulamanın exe' si üzerinde benzer güvenlik ayarları ile bu ihtiyacı karşılayabilirsiniz.

Ts RemoteaPP uygulamasında, web arayüzünde uygulama görünür AMA güvenlik hakları olmadığı için uygulama çalışmaz.

Gönderildi : 16/03/2010 19:01

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler Fatih hocam değerli bilgileri çin.

Gönderildi : 16/03/2010 19:31

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Rica Ederim;

Kolay gelsin.

Gönderildi : 16/03/2010 20:30

Paylaş: