Forum

server 2003 üz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 üzerinde 1 diskten digerine attribute 'leri alma

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
281 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşalar

winserver 2003 üzerinde bir program var ve bu program üzerinden hergün yaklaşık olarak 100 mb civarında veri ekleniyor.Programın deposu d:\ üzerindeki bir klasör.D diski raid olarak 2 adet 1 tb 'lık diskten raid 1 olarak yapılandırılmış.Birgün olurda windows çökerse raid yapısıda bozulur diye ben 1 adet 1 tb lık disk daha takıp raid 1 e eklenen verilerin bu 1 tb lik diskede kopyalanmasını istiyorum. xcopy komut ile her akşam verileri copyalayabilirim diye düşünüyorum fakat ben herakşam gün içerisinde eklenen en son verileri nasıl ayrıt ettiricem onu bilemiyorum.

Özetle en son eklenen verileri her akşam bu diske aktarmak istiyorum.Bunu nasıl yaparım?

Gönderildi : 10/03/2010 14:59

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

w2003 üzerinde bulunan ntbackup aracını kullanabilirsiniz.

istemiş olduğunuz zaman dilimlerine backup görevi oluşturur ve incremantel/differential vb.. seçeneklerle backup strateji geliştirebilirsiniz.

Gönderildi : 10/03/2010 15:45

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam cevap için teşekkür ederim.Söylediğiniz yöntemi denicem.

peki bunu daha farklı bir şekilde yapmamız mümkün degilmi ?xcopy komutunu bu durum için kullanamazmıyız yada farklı bir yol?

Gönderildi : 10/03/2010 17:14

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Merhaba arkadaşalar

winserver 2003 üzerinde bir program var ve bu program üzerinden hergün yaklaşık olarak 100 mb civarında veri ekleniyor.Programın deposu d:\ üzerindeki bir klasör.D diski raid olarak 2 adet 1 tb 'lık diskten raid 1 olarak yapılandırılmış.Birgün olurda windows çökerse raid yapısıda bozulur diye ben 1 adet 1 tb lık disk daha takıp raid 1 e eklenen verilerin bu 1 tb lik diskede kopyalanmasını istiyorum. xcopy komut ile her akşam verileri copyalayabilirim diye düşünüyorum fakat ben herakşam gün içerisinde eklenen en son verileri nasıl ayrıt ettiricem onu bilemiyorum.

Özetle en son eklenen verileri her akşam bu diske aktarmak istiyorum.Bunu nasıl yaparım?

Diyelimki bu program D: altında Yedekler isimli klasöre depolama yapıyor. Sizde D: \Yedek altındaki bilgileri F:\Yedek altına depolamak istiyorsunuz.

xcopy D:\Yedek\*.* F:\Yedek\ /d/e/s/y/c

şeklinde bir bat dosyası hazırlarsanız ve bunu zamanlanmış görevlere eklerseniz planladığınız saatte günlük olarak D:\Yedek altında değişenleri  F:\Yedek altına kopyalayacaktır.

/D:m-d-y     Belirtilen tarihten ve sonrasında değişen dosyaları kopyalar. Tarih verilmezse, yalnızca kaynak saati hedef saatten yeni olan dosyaları kopyalar.
  /S           Boş olanlar dışındaki dizin ve alt dizinleri kopyalar.
  /E           Boş olanlar dahil dizin ve alt dizinleri kopyalar. /S /E ile aynı. /T değişimi için kullanılabilir.
  /C           Hata oluşsa bile kopyalamaya devam eder.
  /Y           Var olan bir hedef dosyası üzerine yazarken onayınızın istenmesini baskılar.

Gönderildi : 10/03/2010 18:04

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkür ederim hocam.

Gönderildi : 10/03/2010 18:17

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Rica ederiz

Gönderildi : 10/03/2010 18:35

Paylaş: