Forum

windows server r2 b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server r2 backup hakkında bilgi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Merhaba windows server r2 hakkında bir kaç sou soracağım.Yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1-windows backupta alınan yedekler windowsimagebackup klasörü içerisine kendini almaktadır.Farklı tarihte alınan yedeklerde kendini bu klasöre atmaktadırlar.System state yedeklerini dostan silebiliyoruz windows backup kısmında atıyorum 10 yedek aldık bunların hepsi windowsimajbackup klasörüne yazıldı diyelim bunların eskilerini silebilirmiyiz?

2-Vss backup ile Vss full backup arasındaki bariz farklar nelerdir?

3-Standartta farklarını alan backupu nasıl her defasında tamamını alması konusunda ayarlayabiliriz?

4-Her defasında farklı bir konuma yani windowsimajbackup şeklinde değilde oluşturacağımız bir klasöre yedek alma gibi bir durum varmıdır?

5-Alınan yedeği daha sonra farklı bir harici ortama kopyalayıp ilerde geri almayı düşündüğümüzde örneğin bir harici disk olsun bu restore yaparken buranın yolunu gösterdiğimizde geri dönebilirmiyiz.

6-windows backupta eğer diskler üzerinden backup varsa sanırım bunu tarayıp algılama gibi bir özellik var restore yaparken bu konuda yanılıyormuyum?

Konu hakkında az çok araştırma yaptım bazıları hakkında fikir sahibi oldum ama değerli yorumlarınızı almak için bilgi sahibi olduğum sorularıda yönelttim saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/03/2010 01:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

1 - 2003 mü 2008

2 - bence soru çok uzun

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2010 03:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Hocam server 2008 r2 açıklayıcı olması için o şekilde yazdım hocam.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/03/2010 11:22

Paylaş: