Forum

IIS Server'da uzant...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Server'da uzantı sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
795 Görüntüleme
(@OmerFarukKAYA)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

IIS server'da bir sitede

PHP dışındaki hiç bir uzantıya erişemiyorum. Yani aslında var olan dosyalar işlenmiyor. JPG, CSS, ve diğer tüm uzantılardaki dosyalara The Page Cannot be Found- 404 hatası veriyor.

Sanırım tanımadığı türlere bu şekilde davranıyor. PHP izni verilmeyince aynı işlemi PHP dosyalarada yapıyordu. PHP izni verince sorun çözülüyordu. Peki diğer tüm dosya türleri için ne yapmam gerekiyor?

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 26/02/2010 00:47

(@systemchi)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Merhaba IIS uzerinde bole dosyaların bulunamamasının nedei ilk olarak aklıma mime type eksiğinden kaynaklanabilir gibi geldi fakat soylediginiz jpg,css için mime typeler defaultta eklidir zaten onları bi kontrol edebilirmisiniz?

Gönderildi : 26/02/2010 01:02

(@OmerFarukKAYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben de MIME type ile ilgili şüphelendim ama nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum. HTTP Headers sekmesindeki MIME Türlerinde hiçbir kayıt ekli değil. Başka nereden kontrol edebilirim acaba?

Gönderildi : 26/02/2010 01:09

(@systemchi)
Gönderiler: 33
Eminent Member

merhabalar dogru yerden kontrol ediyorsunuz o halde o mime typeları eklemeniz gerekiyor.

sizin için gerekli olanları asagıdaki linkten bulşup ekleyebilirsiniz:

http://destek.yesilbeyaz.com.tr/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=51

Denedikten sonra geri bildirim yapabilirmisiniz?

Gönderildi : 26/02/2010 01:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Portalımızdaki IIS eğitim videosunu inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 26/02/2010 01:17

(@OmerFarukKAYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

.css, jpg gibi diğer türlerde hiç bir problem vermeyen sitelerin özelliklerinde de -> HTTP Headers'da -> MIME Types'da herhangi birşey yok.

Default Web Sitesi ve Web Siteleri klasöründe de yok. Ama Sunucunun özelliklerindeki ekranda bulunan MIME Types'da bütün türler belirtilmiş. Problemli Siteye MIME type eklememe rağmen sorun devam ediyor 🙁

Gönderildi : 26/02/2010 01:50

(@OmerFarukKAYA)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Problemi çözdüm. Sorun IIS için yüklediğim URLScan eklentisiymiş. Ayarlarında değişiklik yapmamıştım, fakat sanırım default ayarları bazı şeyleri engelliyordu. Kaldırınca problem düzeldi.

İlginiz için çok çok teşekkürler.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 26/02/2010 02:00

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Geçmiş olsun.

Gönderildi : 26/02/2010 03:21

Paylaş: