Forum

VPN BAĞLANTISI

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN BAĞLANTISI

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
480 Görüntüleme
(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

ARKADAŞLAR BEN SERVER VE CLİENT ÜSTÜNDE VPN İÇİN GEREKLİ AYARLAMALARI YAPTIM.CLİENTTAN SERVER VPN İLE BAĞLANDIM.BU BAĞLANTIYI ROUTİNG AND REMOTE ACCESS DE GÖRDÜM.FAKAT BUNDAN SONRA VPN NASIL KULLANILIR BU KONUDA BİLGİM YOK.BİLGİLERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIRSANIZ EVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER....

Gönderildi : 25/02/2010 19:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

VPN'ye genel bakış

loadTOCNode(2, 'moreinformation');

VPN, ortak ağ yoluyla (örneğin, Internet) özel ağa (örneğin, işyeri ağınız) bağlanma yöntemidir.

VPN, çevirmeli sunucuya çevirmeli bağlantı yapmanızı sağlamasının yanı sıra Internet bağlantısının kolaylığından ve esnekliğinden yararlanmanıza da olanak verir. Internet bağlantısı kullanmak, tüm dünya çapındaki kaynaklara ulaşmanıza ve pek çok yerden, en yakın Internet erişim numarasını yerel olarak arayarak işyerinize bağlanmanıza olanak sağlar. Bilgisayarınızda ve işyerinizde kablo veya dijital abone hattı (DSL) gibi yüksek hızlı Internet bağlantısı varsa, işyerinizle tam Internet hızında iletişim kurabilirsiniz. Bu, analog modem kullanan çevirmeli bağlantılardan çok daha hızlıdır.

VPN'ler, ağınıza yalnızca yetkili kullanıcıların bağlanmasını sağlamak için kimlik doğrulaması yapılan bağlantılar kullanır ve Internet üzerinden aktarılan bilgileri diğer kişilerin ele geçirmesini ve kullanmasını önleyebilmek için şifreleme özelliğinden yararlanır. Windows XP bu güvenlik düzeyine, Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP) veya Katman İki Tünel Protokolü (L2TP) kullanarak erişir. Tünel Protokolü, bir bilgisayardan diğer bilgisayara Internet üzerinden daha güvenli bir şekilde bilgi aktarılmasına yardımcı olan bir teknolojidir.

Buna ek olarak VPN teknolojisi, bir şirketin şubelerine veya diğer şirketlere, Internet gibi ortak bir ağ üzerinden ve iletişim güvenliğini koruyarak bağlanmasına da olanak sağlar. Internet üzerindeki VPN bağlantısı, mantıksal olarak, ayrılmış bir geniş alan ağı (WAN) bağlantısı gibi çalışır.

Detaylı bilgi için linki inceler misiniz?

http://support.microsoft.com/kb/314076/tr

Kolay Gelsin

Gönderildi : 25/02/2010 19:32

(@salihtasdemir)
Gönderiler: 330
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam teşekkürler....

Gönderildi : 25/02/2010 20:02

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhaba

linkide inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/10/05/vpn-virtual-private-network-nedir.aspx

Ayrıca portal kurallarınıda incelemelisiniz,büyük harf kullanmak yasaktır. 

kolay gelsin. 

Gönderildi : 25/02/2010 20:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

hocam teşekkürler....

Biz teşekkür ederiz.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 25/02/2010 20:41

Paylaş: