Forum

2008 Server Sorun!!...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server Sorun!!!

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
467 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Sistemimde kullandığım 2003 server yüklü bir domain yapım var..Donanım olarakta yeni bir server kurdum.Ve üzerine 2008 Additional olarak domain kurdum.sonra tüm rolleride çektim sisteme.2003 server devre dışı bıraktım.Buraya kadar sorun olmadı( gpo,dns vs.. sorunsuz olarak 2008 çalıştı)sonra benim diğer şubemde 2008 kurdum.
Bunuda RODC olarak kurayım dedim.Fakat Additional yapmak istediğimde bana RODC seçeneği aktif gelmiyor.Yani seçemiyorum.

Sonra sorunun function level sorunu olduğunu anladım..ilk kurduğum 2008 server function level2003 gösteriyor ve 2008 çekemiyorum....sonra sorunun kesinliği için  2 tane 2008 kurup arasında deneme yaptım.RODC olarak kurabildim.Ama function level 2008 , 2 serverda...
Şimdi rolleri transfer olarak aldığım domain contreller function level nasıl 2008 olcak ...

Gönderildi : 29/04/2008 01:52

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33028
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

FSMO rollerini aldığınız server üzerinde Function level ı yükseltmek istediğinizde nasıl bir hata alıyorsunuz .?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/04/2008 02:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hakan Hocam ,FSMO rolleri aldığım 2008 server üzerinde function level yükseltemiyorum.Yani herhangi bir seçenek vermiyor.2003 olarak görüyorum ama müdahale edemiyorum.

Gönderildi : 29/04/2008 20:41

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

ilgili domain değişikliklerini yaptıktan sonra asagıdaki scripti deneyiniz,işlemleri ya test ortamında yada gerekli onlemleri aldıktan sonra çalıstırın.

' ------ SCRIPT CONFIGURATION ------
strDomain = "<DomainDNSName>"   ' e.g. amer.birolca.com
' ------ END CONFIGURATION ---------

set objDomain = GetObject("LDAP://" & strDomain)
objDomain.GetInfo
if objDomain.Get("msDS-Behavior-Version") <> 2 then
   Wscript.Echo "Changing domain to Windows Server 2008 functional level..."
   objDomain.Put "msDS-Behavior-Version", 2
   objDomain.SetInfo
else
   Wscript.Echo "Domain already at Windows Server 2008 functional level "
end if

Gönderildi : 30/04/2008 03:50

Paylaş: