win 2000 serverda y...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

win 2000 serverda yazıcı kısıtlaması  

Selman ÇORA
(@SelmanCORA)
Üye

Arkadaşlar Merhabalar,


 Şirket bünyesinde kullandığımız 2000 servera kullanıcılar uzak masa üstü ile baülanarak işlem yapmaktalar. server üzerinde kullandığımız program nedeni ile local bilgisayarlarda kullanılan yazıcıları serverda LPR portundan çalıştırmaktayız. Ve kullanıcıların server üzerinde programı kullanabilmeleri için tüm kullanıcılar administrators grubuna üye olmak zorundalar.


 Ancak bazı kullanıcılar yanlışlıkla server üzerinden çıktı alacakları zaman yanlış yazıcı seçtikleri için çıktılar başka lokal makineden çıkmaktadır. Bu sorunu giderebilmek için server üzerinde domain yapısında bir grup oluşturabilirmiyim? sadece yazıcıyı kullanmasını istediğim kullanıcıyı bu gruba üye yapsam olurmu?


 Şimdiden teşekkürler

Alıntı
Topic starter Gönderildi : 18/02/2010 22:18
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba,


Yazıcılar da böyle bir kısıtlamadan ziyade sistemin ile ilgili detaylı bilgi verirsen daha farklı çözüm yolu üretebiliriz.


Örn :


1.Kullanıcılar Remote Desktop ile bağlantı kurduklarında kendi bilgisayarlarına baglı yazıcıdan mı döküm alıyorlar  


2. Kullandığınız program nedir ( Muhasebe programı mı?) ve Ne tabanlı ?( Windows - Ms Dos)


3. Ve neden kullanıcıların programı kullanabilmeleri için Administrators grubuna dahil ettin ( Security izinlerini denedin mi ?)


 


Kolay Gelsin

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2010 23:21
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Printerlar için security haklarını verdiğinizde , userın hangi printerda security hakkı var o printerdan printout laır. Bunu deneyebilirsiniz.


Kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/02/2010 22:39
Paylaş: