Forum

2008 server stnd cl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 server stnd client lerde bi süreden sonra agırlaşma sorunu

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
461 Görüntüleme
(@SavasTAN)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

sabah tan akşam 6 ya kadar sorunsuz çalışan clientler saat 6 dan sonra server üzerindeki dosyalarına klasörlerine erişirken yavaş ve çok agır bekleterek uzun bisüre sonra açılıyor bunun sebebi e olabilir acil yardım lütfen...

Gönderildi : 11/02/2010 19:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

• Çalışan bir schedule var mı kontrol ediniz?Yüksek ihtimal ile backup ya da schedule çalışıyordur.Ek olarak,

• Networkü kontrol ediniz.

• Dnsi kontrol ediniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/02/2010 02:09

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

schedule nereden kontrol edebilirim bacup saat 21:00 de çalışıyor fakat olay saat 18 :00 de başlıyor dns de bi sorun yok olaylara bakıyorum sorun görünmüyor kontrol etmem gereken başka yer varmıdır ...

Gönderildi : 12/02/2010 14:30

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Günlük virüs taramasını 18:00 da yapıyorsanız, bundan kaynaklı olabilir.

Gönderildi : 12/02/2010 14:32

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

windows güncellemelerinden yapıyor olabilirmi acaba virüs programını kontrol ettim zamanlama ile ilgili bi tanımlama yok bi tarama yapmıyor o saatte başka öneriniz varmı ...

Gönderildi : 13/02/2010 08:06

(@serkanhoroz)
Gönderiler: 8
Active Member

merhaba;
-zamanlanmış görev olabilir.

-yedek alıyor olabilir.

-virüs taraması yapıyor olabilir. 

-update yapıyor olabilir.

bunları tek tek kontrol etmen gerek 

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 13/02/2010 13:14

(@ugurdemir)
Illustrious Member

schedule nereden kontrol edebilirim bacup saat 21:00 de çalışıyor fakat olay saat 18 :00 de başlıyor dns de bi sorun yok olaylara bakıyorum sorun görünmüyor kontrol etmem gereken başka yer varmıdır ...

Server manager / configuration / Task scheduler kısmından scheduleları kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 14/02/2010 22:48

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

herhangi zamanlanmıs bir görev malesef baktim ugur bey

Gönderildi : 16/02/2010 17:09

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Antivirüs updateleri olabilir. Ya da networkte o saatte broadcast yapan birşey var.fNetwrokü sniff edebilirsiniz. Öncelikli olarak antivirüs update timelarından başlamanınız öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 17/02/2010 02:14

(@Murat.aslan)
Gönderiler: 18
Eminent Member

server üzerindeki klasörleri ,başka bir makinayı file server olarak yapılandırıp birde denesen hem server üzerindeki yoğunluğu önlemiş olursun 

Gönderildi : 17/02/2010 03:34

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Antivirüs updateleri olabilir. Ya da networkte o saatte broadcast yapan birşey var.fNetwrokü sniff edebilirsiniz. Öncelikli olarak antivirüs update timelarından başlamanınız öneririm.

Keyifli çalışmalar.

peki antivirüs proramını server demi yoksa clientlerdemi kontrol edeyim ugur bey ..

Gönderildi : 17/02/2010 15:16

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Yukarıda da bahsettiğim gibi antivirüs updatieleri o saatte başlıyorsa ağırlaşma o an olabilir ki bunu şahsen yaşamış biriyim. Server ve client taraflı tarama gerçekleştrimeniz gerekli. Network te dolşana bir virüs, worm olabilir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 18/02/2010 00:54

(@SukruSaglam)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Arkadaşların dediği gibi zamanlanmış görevlerden olabilir. Özellikle gölge kopyalama işlemi yada benzeri zamanlanmış yedekleme işlemleri görev bitene kadar sistemi çok yavaşlatıyor.

Gönderildi : 18/02/2010 01:16

Paylaş: