Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 stndrt da yazıcı ve terminallerde kopma

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@SavasTAN)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

server 2008 standar 32 işletim sistemi olan bir serverım var buna baglı 10 kullanıcımvar ben mkalelerde okudum ama net olarak bulamadım benim 2 tane problemim var.

1 ncisi terminalde çalışan kullanmıcılarım ara ara serverdeki klasörlerine ve serverdeki kullandıkları programdan kopmalar yaşıyor bilgisayarını kapatıp açınca düzeliyor sorun bunun sebebi ne olabilr ve ne yapmam gerekir.

2 ncisi print server takılı olan bir yazıcım bi süre çalışıyor bazı kullanıcılarda kendini ç.dışı atıyor kaldırıp yeniden kurunca tekrar düzeliyor ama ertesi gün bakıyorsunuz yine aynı durum devam ediyor ç.dışı olmuş ama her kullanıcı için geçerli degil bu birde usb den terminal de çalışan bir yazıcım var bunda sorun yaşamıyorum fakat W2008 Terminal Services Easy Printer makalesindeki gibi servera nasıl tanıtıp tüm terminallere gösteririrm bunları bilen bir arkadaşım bana yardımcı olursa çok memnun olurum birde terinaller yukarıda dedigim gibi kopma yaşıor dosya erişimleri ile ilgili saat 6 dedinizmi mesaiyi bitiriyor gibi artıyor ulaşamıyorsunuz vs.. şimdiden teşekkür ediyorum yardımlarınız için ..

Gönderildi : 28/01/2010 14:20

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

terminal servis'e bağlanan kullanıcılar ile sunucu arasındaki network bağlantısını kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.Kısa süreli kopmalar eşleşme(Authentication) tarafında sıkıntı yaratacaktır.

ikinci sorunuz ile ilgili de ç.dışı olmasının sebebi muhtemelen birinci maddeden kaynaklanıyor.network ayarlarınızı bağlantınızın sabitliğini kontrol edip tekrar geri dönüş yaparsanız seçeneklerden birini çıkartmış oluruz.

Kolay gelsin. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 28/01/2010 15:21

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ağ ayarlarım da bi sorun yok baktım başka öneriniz varmı ip lerde sıkıntı yok

Gönderildi : 28/01/2010 15:39

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bu arada networkte work groupta çalışan bir tane makinam var o bunun la ilgili bi sıkıntı yaratıyor olabilirmi ??

Gönderildi : 28/01/2010 16:27

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

terminal servis'e bağlanan kullanıcılar ile sunucu arasındaki network bağlantısını kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.Kısa süreli kopmalar eşleşme(Authentication) tarafında sıkıntı yaratacaktır.

ikinci sorunuz ile ilgili de ç.dışı olmasının sebebi muhtemelen birinci maddeden kaynaklanıyor.network ayarlarınızı bağlantınızın sabitliğini kontrol edip tekrar geri dönüş yaparsanız seçeneklerden birini çıkartmış oluruz.

Kolay gelsin. 

terminal server ile sunucu arasnda nedir kontrol etmem gereken kablolarmı ping attıgımda ping ledigim zaman aralarında sorun olmadıgı görünüyor

kablolarda sorunumuz yok iplerde manuel sabit cenker bey başka öneri varmı acaba çok can sıkıcı bir durum 🙁

Gönderildi : 28/01/2010 19:26

(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member

genelde kopmalar fiziki olan sorunlardan olmakta. Cenker beyin söylemiş olduğu ilk akla gelendir. ama eminseniz network yapınızın sağlamlığından, o zaman bilgisayarlarınızı trojan taramasından geçiriniz. Switch inizin de sağlam olduğundan ve çok ısınmıyor olmasından emin olunuz.

Gönderildi : 29/01/2010 12:20

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Kolay gelsin. 

terminal server ile sunucu arasnda nedir kontrol etmem gereken kablolarmı ping attıgımda ping ledigim zaman aralarında sorun olmadıgı görünüyor

kablolarda sorunumuz yok iplerde manuel sabit cenker bey başka öneri varmı acaba çok can sıkıcı bir durum 🙁

network bağlantınızı wireshark programı ile bir taramanızı varsa paket kayıpları yada kopmaların ne seviyede olduğunu görmemiz için en azından network'ü incelemenizi rica ediyorum.Sonucuna göre tekrar konuşalım..

program için detaylı inceleme www.enderunix.org/docs/wireshark.pdf adresinden görebilirsiniz. 

Kolay gelsin. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 29/01/2010 13:51

(@SavasTAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tmm cenker bey inceleyip burada paylaşırım sizinle ona göre bakalım

Gönderildi : 31/01/2010 03:20

Paylaş: