Forum

Terminal Server Pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Program Ayarı

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

terminal server üzerinden bağlanan kullanıcılar başka bir server da kurulu olan muhasebe programını açlıştırıp kullanmaları gerekiyor. fakat kullanıcılar users grubunda iken program açılmıyor. power users grubunda iken program açılıyor fakat bu sefer de bazı yerlerde yazıcıya çıktı yollamaları problemli oluyor. administrators grubunda olduğunda ise herşey sorunsuz. sadece bu programı için kullanıcılara admin yetkisi nasıl verebilirim. iki sunucu da server 2003 yüklü.

teşekkürler.

Gönderildi : 28/01/2010 12:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Server 2003 üzerinde hangi programda kullanıcıların admin olarak çalışmasını istiyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/01/2010 12:50

(@HALUKYILMAZ)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

terminal server üzerinde olan kullanıcının başka bir server üzerinde olan ve map yapılmış muhasebe programını.

Gönderildi : 28/01/2010 13:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kullanıcı o programı admin olarak kullanınca sorun kalmıyormu işlemlerinizde burayı bir kesinleştirelim önce?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/01/2010 13:16

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

runas komutu ile programı çalıştırın ve test edin sorun yoksa parola kaydetme işlemi yapılır ve programın kısa yoluna runas komutunu barındıran bir path belirtebilirsin

uzun olsada çalışan bir yol kullanıcı sayın az isede rahatlıkla yapabilirsin

Gönderildi : 28/01/2010 13:18

(@oezay)
Gönderiler: 14
Active Member

Programlarin User olarak calismamasi nerdeyse herzaman Dosyalara uygulanan NTFS-haklariyla ilgili.

Bide Registry de bulunan haklar ayar isteye bilir.

Programmin User olarak hangi dosyayi ve hangi regkeyleri okumaya/yazmaya calisip basarisiz oldugunnu bulursaniz userlere admin hakki vermenize gerek kalmaz.

http://download.sysinternals.com/Files/ProcessMonitor.zip

Bu tool size programin calistirmak istediginizde hangi regkey lerin ve hangi filelarin okunamadigini gösterir.

Gönderildi : 28/01/2010 14:06

Paylaş: