Forum

W2K3 her açıld...

Bildirimler
Hepsini Temizle

W2K3 her açıldığında bir user'ın hesabından batch çalıştırsın?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
(@HazarKarabay)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar. Bir sunucumuz var ve bir nedenden dolayı sürekli açık duramıyor, arada açılıp kapanması gerekiyor diyelim. Sunucunun her açıldığında x:\abc.cmd toplu komut dosyasının XXX isimli user'ın hesabından çalıştırmasını nasıl sağlayabiliriz?

Belirli bir user'in hesabından çalışması olayının sebebini de söyleyeyim, belki farklı bir çözüm önerebilirsiniz. İlgili batch hiç sonlanmıyor, ekrana da bazı bilgiler veriyor. Herhangi bir zaman XXX isimli user'ın hesabına giriş yaptığımızda ekranda açık batch'ın penceresinden bilgiyi alabiliyoruz. (User meselesi mümkün değilse batch'ın outputunu bir dosyaya verip sonra mtail ile de takip ettirebilirim, ama mümkünse eski metod daha iyi. )

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/01/2010 15:00

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Windows Server üzerinde ki Scheduled Tasks bölümünü incelediniz mi? Buradan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 25/01/2010 16:04

(@HazarKarabay)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Windows Server üzerinde ki Scheduled Tasks bölümünü incelediniz mi? Buradan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Kolay gelsin...

Evet, gerçekten de "When my computer starts" gibi bir seçeneği varmış. Zaman belirtmek harici bir seçeneği olmadığını düşünüyordum. Bunu hatırlattığınız için teşekkür ederim, sorunum çözüldü.

Gönderildi : 25/01/2010 16:26

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Rica ederim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 25/01/2010 17:53

Paylaş: