Forum

Ping'lenen sunucuyu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ping'lenen sunucuyu uzaktan restart etmek

19 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
6,766 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhba

serverlardan bir tanesinde 2003SE terminal kulanıcılar login olamıyorlar. Ben evden şirkete baglandım ve serverı pinkleyebiliyorum fakat rdp yapamıyorum.Bu serverı restart etmek için shutdown -i komutuyla serverın ip adresını yazdım fkat komut calısmadı.Server'ı nasıl restart edebılırım.

Gönderildi : 24/01/2010 23:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

shutdown -r -m \\sunucu adı ya da ip adresi

eğer bu şekilde yine olmazsa telnet servisini aktif hale getirin, telnet ile sunucuya bağlanın shutdown -r  komutunu deneyin.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 24/01/2010 23:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

cevap için teşekkr ederım hocam.

shutdown komutu calısmadı,servislere aglandım fakat telnet servisini başlatırken hata verdi. 

Gönderildi : 25/01/2010 00:07

(@cozumpark)

Hata olarak hangi mesajı verdi.

Gönderildi : 25/01/2010 00:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

1053 hatası verdi hocam.

Unc ile server'ın paylaşımlarını görebiliyorum. 

Gönderildi : 25/01/2010 00:11

(@cozumpark)

2003 Server kurulu makina oem pc mi ya da herhangi bir marka server mı?

Gönderildi : 25/01/2010 00:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dell poweredge 2600 server hocam.

Gönderildi : 25/01/2010 00:18

(@cozumpark)

İlo portunu aktif hale getirmişmiydin ?

Gönderildi : 25/01/2010 00:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hayır hocam.Fakat network connections servisi durmuş start edilmiyor.Özelliklere girdigimde pasif durumda.Regedit'ten restart edilebiliyırmu acaba.

Gönderildi : 25/01/2010 00:26

(@alihaydarortul)
Gönderiler: 151
Estimable Member

Merhaba

komut satırından  shutdown -i

parametresini kullanın Remote shutdown dialog penceresi açılacak. Ortamınızda Active Directory varsa browse ederek kapatmak istediğiniz serverı seçip işleminizi yapabilirsiniz.

Gönderildi : 25/01/2010 00:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ali bey o şekildede denedim fakat olmuyor.regedit'ten bir yol varmıdır acaba?

Gönderildi : 25/01/2010 00:33

(@cozumpark)

Sanırım en başta shutdown -i komutunu denemiştin.

başlat > çalıştır 'a  \\ilgili sunucu adı ile Scheduled Tasks erişebiliyor musun?

Eğer erişim sağlayabiliyorsan bir tane batch file oluştur içine shutdown -r komutunu yaz ve bunu Scheduled Tasks 'dan zamanla. Belki işe yarayabilir. ( bu batch file dosyasını ilgili sunucuya kopyalamayı unutma )

Gönderildi : 25/01/2010 00:36

(@alihaydarortul)
Estimable Member

regedit ile pcyi restart edebileceğinizi sanmıyorum. 3 part yazılım bulabilirsiniz bunun için ama özünde hepsi aynı işi yapacaktır. uzaktan servera restart komutu gönderecektir onlardada hata alırsınız, taskmanager'a ulaşabiliyorsanız "svchost" processlerini sonlandırırsanız restart olur, ekseriyette fiziksel müdahale etmeniz gerekiyor,

System Center ürünleri kullanıyormusunuz ?

Gönderildi : 25/01/2010 00:55

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sanırım en başta shutdown -i komutunu denemiştin.

başlat > çalıştır 'a  \\ilgili sunucu adı ile Scheduled Tasks erişebiliyor musun?

Eğer erişim sağlayabiliyorsan bir tane batch file oluştur içine shutdown -r komutunu yaz ve bunu Scheduled Tasks 'dan zamanla. Belki işe yarayabilir. ( bu batch file dosyasını ilgili sunucuya kopyalamayı unutma )

malesef hıcam dediginiz şekilde denedim schedule task klasorune eriştim ve batch'te olusturdum fakat zamnlanmıs gorev calısmadı. 

Gönderildi : 25/01/2010 01:10

(@Anonim)
Konu başlatıcı

regedit ile pcyi restart edebileceğinizi sanmıyorum. 3 part yazılım bulabilirsiniz bunun için ama özünde hepsi aynı işi yapacaktır. uzaktan servera restart komutu gönderecektir onlardada hata alırsınız, taskmanager'a ulaşabiliyorsanız "svchost" processlerini sonlandırırsanız restart olur, ekseriyette fiziksel müdahale etmeniz gerekiyor,

System Center ürünleri kullanıyormusunuz ?

task mager'a nasıl ulasabilirim? 

Gönderildi : 25/01/2010 01:12

(@alihaydarortul)
Estimable Member

"ulaşabiliyorsanız" demiştim, normal şartlarda consolla taskmanagera bağlanamazsınız ama örneğin ortam yönetimi için kullandığınız IT programının böyle bir özelliği olabilirdi.

Gönderildi : 25/01/2010 01:38

(@cozumpark)

Eğer bir şekilde bu sorunu şimdi çözmek istiyorsanız acronis server true ımage 8 ya da 9 kurulumunu uzakmasaüstü açtığın sunucuya kur.Bu kurulumdan sonra hangi sunucu problemli ise Acronis Management 'dan acronis agent yazılımını o sunucuya kur. Eğer kurulum sorunsuz tamamlanırsa sunucuyu otomatik restart etmek için sana soru soracaktır ve bu soruya onay vererek sunucuyu restart et.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 25/01/2010 02:15

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/101600.aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 25/01/2010 19:19

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

şu komutu denermisin arkadaşım