Forum

Terminal Services P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Services Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@Acemi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server 2008 üzerinde Terminal Services kullanıyoruz. Domain ortamı yok. Yerel kullanıcı ve gruplar 'dan açtığımız uzak masaüstü kullanıcılarına ORTAM sekmesinden oturum açıldığında çalışması gereken bir program yazdık. Normalde kullanıcı oturuma bağlandığında program da devreye giriyor ve sorunsuz çalışıyor. Programı kapatınca da bağlantının kesilmesi lazım, en azından şimdiye kadar kurduğumuz yerlerde böye oluyor.

Fakat müşterimizin birinde programı kapatmaya çalıştığımız zaman, ekran windows'un mavi zemin renginde kalakalıyor ve bağlantı kesilmiyor. Kullanıcının oturumunu ben kapatmak zorunda kalıyorum.

Kullanıcıların hepsi aynı zamanda administrators grubuna da üye. Yetkisel olarak bir problem yok. Ama programı kapattıktan sonra windows'un neden oturumu kapatmadığını bir türlü anlayamıyorum.

Bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/01/2010 13:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

Timeout süresi belirtilemiş ondan dolayı.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754272%28WS.10%29.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/01/2010 05:07

(@Acemi)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bahsettiğiniz yerdeki bütün ayarlar normal. Başka bir müşterimde de aynı ayarlar söz konusu ama orada programdan çıktığımda bağlantı da kendiliğinden kesiliyor. Burada da aynı ayarlar olmasına rağmen neden oturumu askıda bıraktığını merak ediyorum ben.

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/01/2010 12:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bu çok komplike bir ayar değil ve şaştığını görmedim.. yani temel ve basit bir özellik , eğer çalışmıyor ise bence başka noktaları kontrol etmek gerekli . misal eventlara bakın belki sistemde başka sorunlar vardır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/01/2010 15:51

Paylaş: