Forum

server 2003 izin ve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 izin verilen sitelere girme ve remote desktop ile bağlanan kullanıcıların arka planı

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar AD de 3 adet OU var. İzin vermek istediğim siteleri group policy yazarak engellemek istiyorum fakat bunlardan birine;

User Configuration --Windows Setting ----IE maintinence ------Security --------Security zones and content rating Çıkan pencerede content rating bölümünde >> Import the current yazan kısma gelince modify setting butonuna basktığımda Approvied sekmesine engellemek ve girmesini istediğim web sitelerini yazıyorum. Engelliyor ama diğer OU larada etki ediyor. Yani yönetim bölümünün buradan etkilenmemesi lazımken onlarda etkilenmektedir. Kaçırdığım bir şey var bulamadım. 

Servera remote desktop ile bağlanan kullanıcılar var bunların tüm ayarlarını kısıtladım fakat remote deskopda olduğu için masaüstlerini ne yaparsam yapaım hep sorun düz renk yapıyor. Bunun için active desktop dan gerekli ayarları yaptım, paylaşılmış bir dosyanın içine background.jpg adı altında dosyayıda koydum. Klasörü tüm userlara ulasşması için yetkide verdim. Wallpaperlarınıda kaldırdım ama yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 22/01/2010 19:03

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Policy yi sadece etkilenmesini istediğiniz OU ya ekleyin. Diğer OU da ki kullanıcıların etkilenmemesi lazım. Eğer tepeden ekliyorsanız tüm OU lar etkilenecektir.

Bunun için kullandığınız policy User Configuration--> Administrative Templates--> Desktop--> Active Desktop altında ki Active Desktop Wallpaper ayarı mıdır? Wallpaper ı belirledikten sonra aynı policy içersinde ki Enable Active Desktop seçeneğini de Enabled durumuna getirdiniz mi? Bir de remote desktop ile bağlanan kullanıcılar bu policy i alacakları şekilde ilgili OU içerisinde mi?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 22/01/2010 19:47

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hakan Bey, cevaplar için teşekkür ederim.

AD de görüntülen Ou yapısı aşağıdaki gibi

xxx
    Restrict
    Desktop
    Thinclient

Ben burada sadece restrict için gp uyguluyorum fakat thiclientda etkileniyor. Şunu diyebilirsiniz thinclietn ou oluştururken inherit mi yaptın? hayır tamamen baştan oluşturdum.
Enable Active Desktop enabled durumda idi. Remote desktop kullanıcıları da bu ou'nun içerisinde.

Yanlız background.jpg yi ben deskoplarda(desktop ou) aynı şekilde yaptığım zaman çalışmaktadır. Sadece Thinclient ve restrict lerde yok. Bu grupların ikiside Remote ile bağlanıyorlar.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 22/01/2010 20:35

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Uyguladığınız policy yi Restrict OU suna mı link veriyorsunuz yoksa xxx e mi?

Restrict ve Thinclient kullanıcıların backgroun.jpg paylaşımını okuma
yetkileri var değil mi? Gerekli izinleri verdim demiştiniz ama
masaüstleri düz renk geliyor demiştiniz. Eğer kullanıcılar logon olduklarında ilgili paylaşımı okuyamazlarsa standart masaüstü gelir.

Ayrıca User Configuration--> Administrative Templates--> Windows Components--> Control Panel--> Display altında bulunan Prevent changing wallpaper policy sini de Enabled durumuna getirelim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 23/01/2010 12:23

Paylaş: